פרסום ראשון: דיל וקינד דורשים ממלול הגדלת תקציב הספורט ב-3 מיליון שקלים נוספים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

סגן ראש העיר, עו"ד מתן דיל יחד עם חבר המועצה אבי קינד פנו לאחרונה לראש העיר בדרישה להגדיל את תקציב הספורט ההישגי של 2018  בסכום של 1% מהתקציב השנתי( 3 מיליון שקלים).  כיום התקציב של סל התמיכות ומענקים לאגודות  עומד על  2.6 מיליון שקלים  ותקציב הספורט עומד  4.5 מיליון שקלים. במידה והדבר יאושר תקציב הספורט יעמוד על 10 מיליון שקלים. "אנו מבקשים לעשות מעשה, צעד משמעותי לביסוסה של העיר רחובות כמעצמת ספורט" הבהירו דייל וקינד במכתבם. 

בראשית השנה האזרחית 2018 שלחו סגן ראש העיר,מתן דיל וחבר המועצה אבי קינד מכתב לראש העיר בבקשה להגדיל את תקציב הספורט ההישגי ובעצם לאשר בתקציב השנה האזרחית החדשה סכום של 1%מהתקציב השנתי לטובת ספורט הישגי ומבדיקה שערכו השניים מדובר בסכום של 3 מיליון שקלים שיתווסף לתקציב סל של תמיכות ומענקים לאגודות הספורט השונות .

יש לציין כי השניים מזוהים כאוהדי קבוצת הכדורסל העירונית ,מכבי רחובות שבימים אלו עושה חייל בליגה הלאומית ומוליכה את הטבלה בתום הסיבוב הראשון. וכנראה עם האוכל בא התיאבון ותוספת של כמה מאות אלפי שקלים לטובת הכדורסל ,דבר שיביא לחיזוק הסגל ,יכול מאוד להזניק את החבורה של אבנר יאור לקדמת הבמה הספורטיבית ,במידה ואכן יצליחו לעלות לליגת העל בתום העונה. יהיה הישג חסר תקדים  עבור קבוצה ספורטיבית מהעיר בשנים האחרונות . בעוד קבוצות הכדורגל הבכירות של העיר מכבי שעריים והפועל מרמורק מחליפות ליגה ביניהן. בין  ליגה א' ללאומית ,לא מעבר לכך. וקבוצת הכדוריד המאוחדת לא יכולה להוות משקל מול הקבוצות מראשל"צ או מכבי ת"א. הרי השנה נפתח חלון הזדמנות שלא יחזור על עצמו עוד הרבה זמן ואם אכן תקציב הספורט יגדל ,לא מן הנמנע שמכבי רחובות תמצא את עצמה בליגה הראשונה בתקציב נמוך מזה של הכדורגל ותהיה שגרירה מצוינת של עיר התרבות המדע. במיוחד שאלו הדברים המתרחשים אצל השכנה מצפון לפארק המדע ,נס ציונה .עיר עם מס' תושבים כשליש מזה של רחובות ומצליחה להוות חותם בליגת העל בכדורסל..

קינד ודייל כתבו במכתב את חשיבות הספורט מצדו של מלול בשנים האחרונות : "העיר רחובות, בראשתך, הגדילה את תקציב הספורט בשנים האחרונות ומבינה את חשיבות ההשקעה בתחום לרבות הקמת מתקנים ופיתוח תשתיות ספורט". ציינו השנים והוסיפו:" היום, יותר מבעבר ברור לכולם שספורט הוא כלי חינוכי משמעותי ממעלה ראשונה ומהווה מקור גאווה עירוני . ספורט זה תרבות ובהרבה מובנים פעילות מחלקת הנוער שלאגודות הספורט משלימות את פעילות תנועות הנוער.  דבר שייתן לבני הנוער שלנו את חלונות הראווה אליהם הם אמורים לשאוף ,ימנע שוטטות ,שעמום ובטלה ,ומאידך יעשיר את יומם בתכנים חשובים של עבודת צוות ,השגיות, שאיפה למצוינות ,חינוך לספורט ולערכים. אנו מבקשים לעשות מעשה, צעד משמעותי לביסוסה של העיר רחובות כמעצמת ספורט".

לסיום, לטענתם תקציב 2018 ללא התוספת המבוקשת לא יגלם את שאיפתם. וברצונם להציג זאת על  סדר יומה של המועצה במסגרת דיוני התקציב.

המכתב שהועבר לראש העיר ע"י מתן דיל ואבי קינד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *