פרסום ראשון: ועדת ההיגוי לתוכנית פינוי בינוי אושיות הציגה היום לראש העיר את ממצאייה הראשונים

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

נציגי משרד השיכון הציגו היום (חמישי) לראש העיר רחמים מלול את הממצאים הראשונים לתכנית פנוי בינוי בשכונת אושיות.

שבוע בלבד לאחר התקדמות משמעותית בנושא התחדשות שכונת קרית משה, עתה “רחובות ניוז” מפרסם לראשונה שחלה התקדמות גם בשכונת אושיות. היום (חמישי) הגיעו חברי ועדת ההיגוי של משרד השיכון אל לשכת מלול והציגו בפניו את ממצאי תכנית פינוי בינוי בשכונת אושיות עליו הם עמלים בשיתוף העירייה.

ראש העיר רחמים מלול סיכם את נושאיי הפגישה” מצב קיים של הבניינים הקיימים , מצב שטחי הציבור והשטחים הירוקים . הצוות הציג מספר אופציות ראשוניות לתכנון השכונה על פי מתחמים שונים . מימוש האופציה המקסימלית מבחינת מספר הדירות יתאפשר רק אם העירייה תקבל חלקת השלמה של 200 דונם מכפר בילו . נושא זה נמצא בדיון בוועדת גבולות”.

כזכור, ראש העיר רתם את משרד הבינוי והשיכון ליישום תכנית דגל בהתחדשות עירונית שטרם נראתה כמוה בישראל, לחידוש שכונת קריית משה בעיר רחובות. ולפני כשבוע פרסמה העירייה  כי אושרה בקשת להכריז על שכונת קריית כעל מתחם מועדף לדיור. לשון הודעת העירייה ” מדובר בתכנית הפינוי- בינוי הראשונה לעבור לאישור מואץ של הוותמ”ל (הוועדה הארצית לתכנון מתחמים מועדפים לדיור), בהליך מקוצר בניגוד להליכים הארוכים המוכרים בוועדה המחוזית”. 

כאמור, מדובר בתכנית להגדלת השכונה במסגרת התחדשות עירונית מ- 1300 ל- 9200 יחידות דיור.  במסגרת זו, קבינט הדיור הכריז היום על שכונת קריית משה במערב רחובות כמתחם מועדף לדיור. הפרויקט, שמקדם משרד הבינוי והשיכון, כולל בניית 9,500 דירות, במקומן של 1,300 דירות שמיועדות להריסה.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן