פרסום ראשון: חבר המועצה הותיק ברחובות הפסיד את המועצה הדתית ופורש מהחיים הפוליטיים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

רחובות: המאבק על ראשות המועצה הדתית הוביל לפרישתו של סגן ראש העיר לשעבר וחבר המועצה הותיק מכולם אבנר אקוע: "אעשה לביתי".

 

המאבק על ראשות המועצה הדתית החל למעשה מרגע כינון ממשלת הליכוד והכתרת שר הדתות מטעם ש"ס, המשרד ונציגיו ברחובות החלו לפעול ולנסות להחליף את עו"ד ליאור פרישמן שמונה כזכור על ידי השר לשעבר מתן כהנא בתמיכתו של סגן ראש העיר רחובות אמיתי כהן, כאשר ש"ס ניסו להכתיר את חבר מועצת העיר רחובות אבנר אקוע העומד בראש רשימת ש"ס ברחובות. במהלך החודשים האחרונים הובאו לאישור מועצת העיר רחובות שמות של נציגי הסיעות כנדרש בחוק, לפני כחודשיים נמסרה למשרד הדתות הרשימה הסופית, לצד עתירות שהוגשו מטעם שני הצדדים, אחת מהן תידון השבוע בבית המשפט המחוזי.

חדשות רחובות - אמיתי כהן - רחובות ניוז
סגן ראש העיר רחובות אמיתי כהן המנצח במאבק על המועצה הדתית

בדקה ה-90

כחלק מהתוכנית הגיע בחמישי שעבר חבר המועצה אבנר אקוע את התפטרותו ממועצת העיר רחובות, כאשר סוכם כי שר הדתות יחתום ויאשר כינוס הרכב המועצה הדתית שיאדר את אקוע לכהן כראש המועצה הדתית ברחובות. אולם אתמול (יום א'), חבר המועצה הדתית בועז חן (נציג סיעת הליכוד) הגיש את התפטרותו בדקה התשעים ולמעשה פירק את הרכב המועצה הדתית וכעת משאין הרכב לא ניתן לבחור ראש מועצה חדש. כך נגנז חלומו של אקוע להיות ראש המועצה הדתית וכן הפסיד אקוע גם את חברותו במועצת העיר שנכנסה היום (שני) לתוקף. מנגד, ראש המועצה המכהן עו"ד ליאור פרישמן שמכהן בתפקיד זה שנה, ימשיך בתפקידו בחצי שנה הקרובה, עד לאחר מועד הבחירות לרשויות המקומיות- אוקטובר 2023. זאת מאחר ובחצי שנה הסמוכה לבחירות ישנו איסור בחוק לקיים בחירות למועצות הדתיות.

עו"ד ליאור פרישמן הממונה על המועצה הדתית נשאר בתפקידו

אקוע סיכם: "מגיל 19, עוד מקטנותי הייתי איש הובלה, בהיותי חייל סדיר, דחפו אותי לעשייה הציבורית, גם בתעשייה האווירית הייתי מנהל, שמלול נבחר לראשות העיר לקחתי חל"ת וכיהנתי כסגן ראש העיר. איך הסיפור נגמר? אני שמח שזה נגמר כך ולא אחרת. ניסיתי להבחר רק לאחר שקיבלתי את ברכת הדרך, לצערי הדברים קרו אחרת ואני אומר גם זו לטובה. הגעתי לגיל 67, הגיע הזמן לנוח. זה לא שמחר אני עוזב את הכל כי אי אפשר באמת, אבל יהיה לי יותר זמן לעשות לנשמה שלי, ללמוד תורה ולהיות יותר עם המשפחה".

ביקור ח"כ אוריאל בוסו: אבנר אקוע, רחמים מלול,  ואלדד גדסי

אקוע נבחר כאמור בגיל 19 למזכיר ועד שכונת כפר גבירול, הוא כיהן 15 שנה במועצה הדתית וכסגן ראש המועצה הדתית בשכר בחלק מהזמן. זאת במקביל לעבודתו בתעשייה האווירית. למועצת העיר התמודד בראש רשימת שס"ד בשנת 2009 והיה סגן ראש העיר רחובות בשכר. בשנת 2013 המשיך להוביל את רשימת שס"ד – אגודת ישראל ודגל התורה במועצת העיר והחזיק בתיקים תרבות תורנית והחינוך החרדי.

אלדד גדסי

את מקומו של אקוע צפוי להחליף שי יחזקאל, במידה ויחזקאל לא ירצה לכהן, ייכנס במקומו אלדד גדסי שהוא הבא בתור ברשימת ש"ס.

 

https://chat.whatsapp.com/FEXsZjS1BkMGHdn67sEFXx

תגובות