פרסום ראשון: סקר חדש – מתן דיל וזהר בלום בקרב צמוד על ראשות העיר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

פרסום ראשון: סקר חדש- קרב צמוד בין מתן דיל לזהר בלום על ראשות העיר. "74 אחוז מתושבי העיר אינם שבעי רצון מטיפול העירייה בנושא כבישים ותחבורה ו- 58 לא מרוצים מחזות היישוב".

 

המירוץ לראשות העיר רחובות מתחמם,  סקר מקצועי חדש של מכון KANTAR  מנבא קרב צמוד מאוד בין המועמדים לראשות העיר זהר בלום למתן דיל שזוכים שניהם ל-29% בקרב בעלי הדעה, כאשר יש לציין כי 34% מהציבור מתלבטים.

ראש העיר רחמים מלול צמוד לבלום ולדיל עם 26% תמיכה ולעומת את סגנו יניב מרקוביץ' במקום הרביעי עם 15% תמיכה בלבד.

הסקר בוצע בין התאריכים 23-30 לחודש אפריל 2023 באמצעות משאל טלפוני ואינטרנטי והוא דגם 400 תושבים בעלי זכות הצבעה, טעות הדגימה עד 4.9%.

 

הסקר הוזמן ע״י האסטרטג אבי גרינצייג ובוצע ע״י מכון KANTAR בראשות דודי חסיד (הסוקר של ערוץ כאן 11).

במקרה שאף אחד מהמועמדים לא ישיג 40% תמיכה בסיבוב הראשון, יתקיים סיבוב שני. במקרה של סיבוב שני, הסקר מנבא מהפך בקרב על ראשות העיר! ע״פ נתוני הסקר אחד משני המועמדים המובילים צפוי להיות ראש העיר הבא.

משפחת מלול בליל הבחירות אוקטובר 2018

סיבוב שני

בקרב בסיבוב שני בין רחמים מלול למתן דיל, תוצאות הסקר מקנות למתן דיל 44% תמיכה מול 21% לרחמים מלול ו-35% של מתלבטים או תושבים שלא מתכוונים להצביע לאף אחד מהם.

בקרב בסיבוב השני בין זהר בלום לרחמים מלול, תוצאות הסקר מקנות לזהר בלום 38% תמיכה מול 27% לרחמים מלול ו-34% של מתלבטים או תושבים שלא מתכוונים להצביע לאף אחד מהם.

בקרב בסיבוב שני בין זהר בלום למתן דיל הסקר מצביע על יתרון מזערי של מתן דיל העומד על 3% בלבד. מתן דיל זוכה ל- 31% מול 28% לזהר בלום ואחוז גבוה יחסית 40% של מתלבטים או אנשים שלא מתכוונים להצביע.

צילום מסך מתוך הסקר של מכון קנטר אפריל 2023

מה חושבים התושבים על המצב בעיר?

 

התושבים נשאלו על מגוון תחומים ונתבקשו לדרג את שביעות רצונם: כבישים ותחבורה- 74% לא מרוצים לעומת 23% שכן מרוצים, מראה וחזות היישוב- 58% לא מרוצים לעומת 40% שכן מרוצים, מנהל תקין- 46% לא מרוצים לעומת 31% שכן מרוצים, ביטחון אישי- 42% לא מרוצים לעומת 50% שכן מרוצים, פנאי תרבות וספורט- 35% לא מרוצים לעומת 53% שכן מרוצים, מערכת החינוך 33% לא מרוצים לעומת 47% שכן מרוצים, שירותי דת 18% לא מרוצים לעומת 35% שכן מרוצים.

ההצפות של חורף 2023 בפארק המדע. צילום: רחובות ניוז

יש לציין כי הסקר בוצע לאחר שזהר בלום, מתן דיל ויניב מרקוביץ' הכריזו על מועמודותם לראשות העיר רחובות, בעוד ראש העיר המכהן רחמים מלול צפוי על פי הרוח הנושבת להכריז בימים הקרובים על התמודדותו לראשות העיר לקדנציה רביעית.

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/FEXsZjS1BkMGHdn67sEFXx

 

 

 

תגובות