פרסום ראשון: תוצאות ועדת הכספים מחר עשויות להוביל את דיל להכריז על התמודדותו לראשות העיר

חדשות רחובות - עו"ד מתן דיל - רחובות ניוז

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

המתחים הגוברים בין ראש העיר רחמים מלול לסגנו עו"ד מתן דיל עשויים להוביל את האחרון לצאת  בהכרזה דרמטית  על התמודדותו  לראשות העיר בבחירות שיערכו בסוף השנה לרשות המקומית . 

 

כפי שפורסם ב'רחובות ניוז' לראשונה מחר(שני) בשעה 18:00 צפויה להתכנס ועדת הכספים של עיריית רחובות ולדון בתקציב 2018 הנאמד על סכום של 958,906,100 מיליון שקלים. סגן ראש העיר עו"ד מתן דיל יחד עם חבר המועצה אבי קינד   פנו לאחרונה לראש העיר רחמים מלול  בדרישה להגדיל את תקציב הספורט ההישגי של 2018  בסכום של 1% מהתקציב השנתי( 3 מיליון שקלים). מאז פנייתם לא זכו השניים למשוב כל שהוא מצד ראש העיר ולא רק זאת אלא שמלול השיב לשואלים אותו כי אין הוא אינו מתכוון להגדיל  את התקציב בהתאם לבקשתם. בינתיים מתכוננים דיל וקינד לוועדה המכרעת שתתכנס מחר ל'רחובות ניוז נודע כי הם מכינים שאלות רבות בנושא התקציב ואף פתרונות למציאת מקורות התקציב . יש לציין כי היום(ראשון) החל כנס סגני ראשי רשויות ודיל אישר הי הוא ויתר על השתתפותו בכנס לטובת השתתפותו בוועדת הכספים המכרעת . גורמים בקרבתו הוסיפו כי אם מלול לא יישר הדורים עם סגנו דיל. ייתכן ויהיה לדיל רוב בהצבעות התקציב ומעבר לכך הדבר יגרום למבוכה רבה לראש העיר , עשוי דיל לגבש את החלטתו ואת הפניות של תושבי העיר ולהכריז על התמודדותו  לראשות העיר כבר בבחירות הקרובות שיערכו בחודש נובמבר השנה  .

כזכור, התקציב של סל התמיכות ומענקים לאגודות  עומד על  2.6 מיליון שקלים  ותקציב הספורט עומד  4.5 מיליון שקלים. במידה והדבר יאושר תקציב הספורט יעמוד על 10 מיליון שקלים. "אנו מבקשים לעשות מעשה, צעד משמעותי לביסוסה של העיר רחובות כמעצמת ספורט" הבהירו דייל וקינד במכתבם.

אבי קינד "העלאת התקציב ייתן לבני הנוער שלנו את חלונות הראווה אליהם הם אמורים לשאוף ,ימנע שוטטות ,שעמום ובטלה ,ומאידך יעשיר את יומם בתכנים חשובים"

יש לציין כי השניים מזוהים כאוהדי קבוצת הכדורסל העירונית ,מכבי רחובות שבימים אלו עושה חייל בליגה הלאומית ומוליכה את הטבלה בתום הסיבוב הראשון. וכנראה עם האוכל בא התיאבון ותוספת של כמה מאות אלפי שקלים לטובת הכדורסל ,דבר שיביא לחיזוק הסגל ,יכול מאוד להזניק את החבורה של אבנר יאור לקדמת הבמה הספורטיבית ,במידה ואכן יצליחו לעלות לליגת העל בתום העונה. יהיה הישג חסר תקדים  עבור קבוצה ספורטיבית מהעיר בשנים האחרונות . בעוד קבוצות הכדורגל הבכירות של העיר מכבי שעריים והפועל מרמורק מחליפות ליגה ביניהן. בין  ליגה א' ללאומית ,לא מעבר לכך. וקבוצת הכדוריד המאוחדת לא יכולה להוות משקל מול הקבוצות מראשל"צ או מכבי ת"א. הרי השנה נפתח חלון הזדמנות שלא יחזור על עצמו עוד הרבה זמן ואם אכן תקציב הספורט יגדל ,לא מן הנמנע שמכבי רחובות תמצא את עצמה בליגה הראשונה בתקציב נמוך מזה של הכדורגל ותהיה שגרירה מצוינת של עיר התרבות המדע. במיוחד שאלו הדברים המתרחשים אצל השכנה מצפון לפארק המדע ,נס ציונה .עיר עם מס' תושבים כשליש מזה של רחובות ומצליחה להוות חותם בליגת העל בכדורסל..

קינד ודייל כתבו במכתב את חשיבות הספורט מצדו של מלול בשנים האחרונות : "העיר רחובות, בראשתך, הגדילה את תקציב הספורט בשנים האחרונות ומבינה את חשיבות ההשקעה בתחום לרבות הקמת מתקנים ופיתוח תשתיות ספורט". ציינו השנים והוסיפו:" היום, יותר מבעבר ברור לכולם שספורט הוא כלי חינוכי משמעותי ממעלה ראשונה ומהווה מקור גאווה עירוני . ספורט זה תרבות ובהרבה מובנים פעילות מחלקת הנוער שלאגודות הספורט משלימות את פעילות תנועות הנוער.  דבר שייתן לבני הנוער שלנו את חלונות הראווה אליהם הם אמורים לשאוף ,ימנע שוטטות ,שעמום ובטלה ,ומאידך יעשיר את יומם בתכנים חשובים של עבודת צוות ,השגיות, שאיפה למצוינות ,חינוך לספורט ולערכים. אנו מבקשים לעשות מעשה, צעד משמעותי לביסוסה של העיר רחובות כמעצמת ספורט".

לסיום, לטענתם תקציב 2018 ללא התוספת המבוקשת לא יגלם את שאיפתם. וברצונם להציג זאת על  סדר יומה של המועצה במסגרת דיוני התקציב.

המכתב שהועבר לראש העיר ע"י מתן דיל ואבי קינד

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *