פרשת חוויות: קארין ברגינסקי מבקשת ממועצת העיר להצביע על העברת הצהרונים לחברה העירונית

מיוחד! שלוש נשות מועצת העיר החדשות יציינו את יום המאבק נגד אלימות בנשים בשלושה מוקדים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

פרשת רשת חוויות: חברת המועצה עו"ד קארין ברגינסקי הגישה הצעה למועצת העיר להעביר את ניהול הצהרונים מרשת חוויות לחברה העירונית.

 

חברת מועצת העיר רחובות עו"ד קארין ברגינסקי (אופוזיציה), הניחה על שולחנו של ראש העיר רחמים מלול הצעה לסדר, לקראת הישיבה שתתכנס ביום שלישי ובה מבקשת להעביר את ניהול מערך הצהרונים מרשת חוויות לחברה העירונית או להפעלה של ידיים אחרות בהליך של מכרז.

ברגינסקי "בתקופה האחרונה ובמיוחד מאז פרוץ הקורונה, רובנו נחשפים לתלונות החוזרות והנשנות של הורי רחובות בנוגע לתפקודה הכושל לכאורה של רשת חוויות במסגרת ה צהרונים/ה קייטנות והחוגים. בגוף גדול כמו הרשת, אף פעם לא יכול להיות מושלם, אולם , מה שקורה בתקופה האחרונה הוא פשוט בלתי נסבל". כותבת ברגינסקי וממשיכה " כזכור רק לאחרונה זעקתי בשם הילדים לאחר שהתגלה לי כי תקציב האוכל הסתכם בשני שקלים במסגרת קייטנת חנוכה, נחשפתי למחסור אמיתי בארוחת הבוקר וקיבלתי מענה שלגמרי סתר את המענה שניתן ע"י חברת קייטרינג המספקת את ההזנה לילדי הצהרונים, דהיינו אף אחד מהרשת לא נטל אחריות, המשמעות שאם לא נוטלים אחריות ולא מודים בטעויות, איך ניתן לתקן את הטעויות מבלי להודות בהן?".

הפגנת ההורים בנושא מחירי הצהרונים ברחבת העירייה (חמישי שעבר)

ברגינסקי מדגישה שההורים לא שקטים.
"התושבים לא מפסיקים לזעוק וכאן זה המקום שלנו כנבחרי ציבור להשמיע את זעקתם, כי הגיע
זמן לשינוי. אף הורה לא צריך לרוץ לביהמ"ש כדי לקבל מידע בנוגע לכספו או להתחנן לקבל החזרים כספיים או להשפיל את עצמו על מנת לקבל ייחס, להיות שעות על הקו ולהישאר ללא מענה או להתפלל כדי לקבל דו"ח תאונה על מנת לדעת מה קרה לילד שלו ולמצות את זכותו הבסיסית. לטעמי נכשלתם בניהול, בשקיפות ובמתן שירות. יש משבר מאד גדול באימון בקרב רוב הורי רחובות והפערים יותר מדי גדולים כדי
לנסות לגשר, אולם לטנגו צריך שניים, בעניינינו כשצד אחד המחזיק בכח אינו חפץ בגישור, אזי ברור כי לא ניתן להגיע לשום מקום".

ברגינסקי טוענת שמאחר ומדובר בתאגיד שהוא לא עירוני והוא לא חייב במכרז לכן לדבריה חייבים לעשות הכל כדי להעביר אותה לרשות ולעבור מכרז כדי שיקבעו קריטריונים. 
"לשאילתא הנדונה, כאמור נעניתי כי לא תעלה לסדר יום לנוכח העובדה כי הרשת אינה תאגיד
העירוני, אולם יחד עם זאת, מדובר בחברה בסטטוס חל"צ חברה לתועלת הציבור אשר לצערנו הוענק לה פטור מלעבור מכרז, האם לא סביר שלפחות תתנהל כתאגיד מעין עירוני ותספק תשובות? בגלל הניתוק מהורי רחובות, ההורים שמגיע להם לקבל את הכספים , צריכים לזעוק כדי שישיבו להם את כספם, בין אם מדובר בכספי תמ"ת להורים הזכאים או בין אם מדובר בכספים שמגיע להורים בגין ביטול החוג או צהרון או קיזוז עקב קורונה. בגלל הניתוק מהורי רחובות ששילמו ממיטב כספם לא מקבלים מענה, ההורים משאירים הודעות, שולחים מיילים ולרוב נותרים ללא מענה. בגלל הניתוק מהורי רחובות, הורים מרגישים כה חסרי אונים ומתוסכלים.
נראה כי הגיע זמן לשים סוף לזלזול הזה, כי הגיע זמן שההורים יפסיקו להרגיש שבויים. בשם התושבים כנבחרת ציבור, אני זועקת להעביר את הצהרונים/הקייטנות והחוגים לניהול החברה העירונית או למפעיל ראוי אחר שיבחר לאחר מכרז. אני תקווה כי חבריי במועצת העיר יראו כמה קריטי ונחוץ השינוי, זאת לא קפריזה, זאת חובתנו כלפי הורי רחובות".

לסיכום ביקשה ברגינסקי את הצבעת חבריה למועצת העיר.
לאור האמור לעיל, להלן הצעתי לסדר: לקבל החלטה ב מועצת להעביר את ניהול הצהרונים/הקייטנות והחוגים לידי החברה העירונית או למפעיל ראוי אחר שיחויב במכרז".

 

חדשות רחובות ניוז

 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *