fbpx

קייטנת חנוכה בבתי הספר ובגנים יוצאת לדרך: הרישום נפתח

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

קייטנת חנוכה בבתי הספר ובגנים יוצאת לדרך: הרישום נפתח

 

החברה העירונית תפעיל את תכנית "ניצנים בחופשות" של משרד החינוך בבתי הספר לתלמידי כיתות א'-ג' רשת חוויות פותחת את ההרשמה לקייטנות חנוכה בצהרוני גני הילדים ההרשמה באמצעות אתר החברה העירונית ואתר חוויות בהתאמה ההרשמה מיועדת לילדים שאינם רשומים במהלך השנה לפעילות – ילדים שרשומים לצהרוני הגנים ובתי הספר אינם צריכים להירשם  *הקייטנות יתקיימו במשך 5 ימים, בין התאריכים 30.11.2021-06.12.2021, לא כולל יום שישי ההרשמה נפתחת מחר,9.11, ותסתיים ביום 15.11 הקייטנות יפעלו בהתאם להנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך

צהרוני הגנים
נפתחה ההרשמה לקייטנת חנוכה בצהרוני גני הילדים של רשת חוויות, לטובת כלל ילדי הגנים בעיר, לרבות אלו שאינם רשומים לצהרונים במהלך השנה – זאת על בסיס מקום פנוי.
ההרשמה מיועדת לילדי העיר שאינם רשומים לצהרונים במהלך השנה, על מנת לאפשר לילדי הגנים להשתלב במסגרת החינוך הבלתי פורמלי במהלך חופשת החנוכה. הקייטנות יתקיימו במשך 5 ימים, בין התאריכים 30.11.2021-06.12.2021, בין השעות 7:30 – 13:00.
הקייטנה בעלות של 100 ₪ ל-5 ימים, כאשר אין אפשרות לרישום חלקי או יומי. יש לשלוח עם הילדים ארוחת בוקר בכל יום, בהתאם לכללי האלרגיה הנהוגים בגן.
עוד מציינים ברשת כי ילדי הצהרונים, אשר רשומים לצהרונים במהלך כל השנה, אינם נדרשים לבצע הרשמה, מאחר והם רשומים לקייטנה מראש, זאת ללא תוספת תשלום וליום מלא עד השעה 16:00.
הרישום יפתח באתר חוויות לכל הילדים הלומדים בגני החינוך המיוחד.
סיום מועד ההרשמה: יום שני, 15.11.2021, בשעה 16:00 באתר רשת חוויות.

צהרוני בתי הספר
החברה העירונית רחובות, באמצעות מחלקת הצהרונים, תפעיל גם השנה את קייטנת חנוכה במסגרת תכנית "ניצנים בחופשות" של משרד החינוך, בכל בתי הספר בעיר. הקייטנה תתקיים בין התאריכים 6.12-30.11, כ"ו בכסלו – ב' בטבת תשפ"ב (ימים שלישי-שני, לא כולל שישי ושבת), בין השעות 13:00-8:00, ומיועדת לתלמידים בכיתות א'-ג'. במהלך הקייטנה הילדים ייהנו מפעילויות מגוונות ועשירות בנושאי החג, שיועברו באמצעות צוות חינוכי הכולל רכז/ת בית ספרי ומוביל/ה בכל קבוצה.
הקייטנה בעלות של 100 ₪ ל-5 ימים, כאשר אין אפשרות לרישום חלקי או יומי. יש לשלוח עם הילדים ארוחת בוקר בכל יום, בהתאם לכללי האלרגיה הנהוגים בבית הספר.

הרישום יתאפשר עד לתאריך ה-15.11.21 באתר החברה העירונית. לא תינתן אפשרות להירשם לאחר תאריך זה. פתיחת התוכנית מותנית בכפוף למינימום נרשמים.
תלמידים אשר רשומים לצהרונים במהלך השנה, אינם נדרשים לבצע רישום לקייטנה, מכיוון שהיא נכללת במחיר החודשי של הצהרון. כמו כן, תלמידי הצהרונים בלבד ימשיכו ליום מלא בצהרון עד השעה 16:00, הכולל ארוחת צוהריים חמה ומזינה ואף יזכו לצפות במחזמר של בימת הנוער – "סביב העולם ב-80 יום".

ראש העיר רחמים מלול

ראש העיר, רחמים מלול: "כדי להקל על ההורים לקראת חופשת החנוכה, פעלנו על מנת לקיים רישום מתואם ומקביל בין צהרוני גני הילדים ובתי הספר. אני מודה לכולם על שיתוף הפעולה".

מ"מ ראש העיר זהר בלום

ממלא מקום ראש העיר, זוהר בלום: "אנו פועלים על מנת כדי שלהורים יהיה ראש שקט ושמירה על שגרה חינוכית לילדים גם בחופשת החנוכה. השנה הרישום נערך בצורה מתואמת, המקלה על ההורים".

חדשות רחובות - סגן ראש העיר ויו"ר רשת חוויות אמיתי כהן - רחובות ניוז
חדשות רחובות – סגן ראש העיר ויו"ר רשת חוויות אמיתי כהן – רחובות ניוז

סגן ראש העיר ויו"ר חוויות אמיתי כהן: "רשת חוויות שמחה לתת מענה לכלל ילדי גני הילדים בעיר על מנת לאפשר להורים להמשיך את שגרת החיים ולילדים להנות מפעילות במסגרת איכותית ומהנה. אני מודה לאגף החינוך על שיתוף הפעולה ולמ"מ מנכ"ל הרשת גולן ביטון ולכל צוות אגף הצהרונים וצוותי החינוך על היערכותם לקייטנות החג".

חדשות רחובות - אייל פרנקל צילום רמי זרנגר - רחובות ניוז
חדשות רחובות – אייל פרנקל צילום רמי זרנגר – רחובות ניוז

אייל פרנקל, מנכ"ל החברה העירונית רחובות: "החברה העירונית גאה להפעיל גם בחג החנוכה את מערך הקייטנות בבתי הספר, אשר נותן מענה חינוכי ואיכותי לתלמידי הכיתות הנמוכות ולהוריהם. אני מודה לצוות הצהרונים על ההיערכות המקצועית לפעילות מלאה במהלך ימי החג, ומאחל לכולנו חג שמח, בריא ומלא באור".

 

שרת החינוך שאשא ביטון

לראשונה, הכניסה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, את תקציב "בתי הספר של החגים" לבסיס התקציב של משרד החינוך – המשמעות: התכנית תפעל מדי שנה, תיצור רצף וודאות בעבור הילדים והוריהם_

לקראת חופשת חג החנוכה משרד החינוך נערך לפתוח את בתי הספר של החגים לילדי הגנים בגילאי 3-6 ולתלמידי בתי הספר היסודיים בכיתות א-ג. מדובר בכמיליון תלמידים ותלמידות שיוכלו להמשיך וללמוד במסגרת איכותית, עשירה ומבוקרת. המסגרת תיצור בעבורם רצף של לימודים, יציבות, שגרה והמשך של צמצום הפערים. היא תקל את נטל התשלומים על ההורים, ותחסוך להם מאות שקלים.

לרגל פתיחת המסגרות ציינה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון: "לתלמידי ישראל יש צורך גדול בשמירה והמשך היציבות, הוודאות ובחיזוק תחושת השייכות. את המענים החינוכיים הללו ניתן לממש במסגרת הגנים ובתי הספר. צרכים אלו עמדו לנגד עיני מעת שנפתחה שנת הלימודים, ולכן פעלתי לפתוח את שנת הלימודים במועד וללא כל שיהוי. גם כעת, בכוונתי להמשיך ולפעול למען טובת התלמידים, ולהבטיח להם וגם להוריהם שמסגרות בתי הספר של החגים יפעלו מעתה ואילך באופן רציף וסדיר. לא עוד מלחמות על קיומן של מסגרות שהוכיחו את חשיבותן ותרומתן החינוכית בעבור ילדי ישראל".

מנכ"ל משרד החינוך, תא"ל במיל' יגאל סלוביק הוסיף: "מערכת החינוך שמה לה למטרה להבטיח לתלמידי ישראל להורים מקסימום ימי למידה במסגרות החינוך, בבתי הספר ובגני הילדים. הודות להישגי תקציב החינוך, חלק גדול מתלמידי ישראל יוכלו להמשיך בשגרת לימודים וברצף למידה במסגרות העשרה איכותיות, מפוקחות ומבוקרות, גם במהלך חופשות החגים"

התלמידים ייהנו ממגוון רחב של פעילויות העשרה חינוכיות, תרבותיות וחברתיות, לאורך חמישה ימים, החל מה-30.11 ועד ה-6.12 מהשעה 08:00 בבוקר ועד השעה 13:00 בצהריים. בחברה הערבית התכנית תחל לפעול עם תחילת חופשת החורף, ב-24.12, במשך חמישה ימים.

השתתפות ההורים ליום פעילות
• אשכולות למ"ס 1 עד 4 – ללא תשלום.
• אשכולות למ"ס 5 עד 7 – 20 שקלים ליום פעילות.
• אשכולות למ"ס 8 עד 10 – 30 שקלים ליום פעילות.

לראשונה, הכניסה שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, את תקציב "בתי הספר של החגים" לבסיס התקציב של משרד החינוך. מדובר בבשורה גדולה לציבור ההורים והתלמידים, מאחר שהחלטה זו מייצרת בעבורם אופק וודאי, ומונעת את המלחמות המתקיימות מדי שנה למימון והפעלת תכניות חשובות אלו.

הרישום למסגרות נפתח בימים אלה וההורים יקבלו על כך הודעה מסודרת מבתי הספר ומהרשויות המקומיות.

 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: