קפלן: "העובדים דורשים משהו חדש, מתחשב וקשוב יותר, מחר זה יקרה!"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ביה"ח קפלן: הסחף בעיצומו לכיוון גוש השינוי החדש למען העובדים שיקבע האם לראשונה זה שנים אישה תעמוד בראש ועד העובדים. גורם בבית החולים: "המועמדים החדשים מרגישים את השטח, לחלק לוחשים באוזן שהם איתם מחשש שיתנקמו בהם וחלק מצהירים בגלוי ללא פחד! זה כבר לא מה שהיה, הפחד מתחיל להעלם מכאן". 

(בתמונה: מימין מנו מעודד ורונית ברכה)

כ- 1970 עובדות ועובדים בבית החולים קפלן יוכלו לממש מחר את זכות הבחירה, בבחירות שמסתמנות במותחות מאיי פעם לועד העובדים, כאשר המאבק הוא בין הוועד הוותיק שחלקו בגיל פנסיה לבין הוועד הצעיר יותר והמגוון בגילאים. כולם עובדים יחדיו במהלך המשמרות וכולם מכירים היטב אחד את השניה, לרבות משפחות שעובדות בבית החולים עוד לפני שרעננו את הנוהל של העסקת קרובי משפחה. מערכת הבחירות התנהלה עד לפני כשבועיים בצורה שקטה.

 

אלא שבשבוע האחרון נראים הצדדים עסוקים מתמיד, במיוחד הצד המכהן זה שנים רבות בראשות מנו מעודד. "מעולם לא ראיתי את מנו וסלאח מזיעים ורצים כך בין המחלקות" אמר אחד העובדים לחדשות רחובות ניוז והוסיף: "בכל מערכת הם ישבו במשרדים, רגל על רגל, חיכו רק לסגור את הקלפיות ולספור את הקולות. הפעם הם כנראה מבינים שזה קשה יותר משנים קודמות, יש לא מעט עובדים שמחכים להם בפינה, כל אחד טעון על משהו אחר. יש עובדים שהיו קרובים אליהם וקיבלו מה שרצו אבל יש המונים שלא. מצד שני, הנבחרת החדשה באה טוב למאוכזבים וההרגשה היא או שיהיה צמוד מאוד או שהועד הנוכחי יובס".

רגע לפני פתיחת הקלפיות, מחר ביום שני מהשעה 07:00-23:00 הקלפיות פתוחות לסקטור הסיעוד, משעה 07:00-07:00 הקלפיות פתוחות למינהל, כוחות עזר ומשק.

 

תזכורת: השבוע הודיעו לימור דהאן בת 43 נשואה ואם לשלושה, עובדת בבית החולים מזה עשור כמזכירה רפואית בפנימית א', ומשה מלניק בן 57 נשוי ואס ל-3, עובד כאחראי ארכיון רנטגן מזה 33 שנים במערך כללית. השניים, הכריזו על התמודדותם בבחירות שייערכו ביום שני הבא, בקרב למעלה מאלפיים וחמש מאות עובדים. "הכרזתם גרפה אהדה מצד עובדים רבים בבית החולים שמייחלים לשינוי הנדרש. לרובם נמאס מהקיים אך חוששים לצאת בגלוי, הגיע הזמן שיהיה מי שידאג לכל העובדים" אמר גורם בבית החולים.

מלניק ודהאן9

 

דהאן ומלניק רשמו לעובדים: " אנו נרגשים לבשר שלאחר לבטים ומחשבות רבות, החלטנו להתמודד לוועד בית החולים.
המניע העיקרי שלנו להתמודד כחברי וועד הוא הרצון שיש בנו לתרום לקהילת בית החולים אנו דוגלים בעשייה ובעזרה לזולת ושואפת לקדם תחומים אלה. בפן של רווחת העובדים, אנו סבורים שהגיע הזמן לרענן את השורות בכח אדם צעיר ודינמי שייזום ויביא לשינוי ולרעיונות חדשים ויוזמות חדשות בנושא של קייטנות לילדי עובדים, נופשונים והטבות לעובדים. כנציגי וועד בכוונתנו לפעול גם כדי להיות אוזן קשבת לעובדים ולסייע בפיתרון בעיות שצצות ביום יום. הגיע הזמן לרוח צעירה שתכניס רעיונות חדשים ומרעננים הן בתחום החברתי והן בתחום המקצועי. הפעם יוצאים לדרך חדשה – בוחרים בלימור דהאן ומשה מלניק לוועד בית חולים קפלן".

 

אבירן פנחסוב
אבירן פנחסוב

מועמד נוסף שהולך עפ האמת שלו למרות קריירה צבאית מבטיחה, החליט לעבוד בבית החולים קפלן ולסייע לחולים!

זהו רב סרן במילואים אבירן פנחסוב, שנקרא לדגל ב- 7.10.2023 וסייע רבות למערך הלחימה נגד ארגון הטרור חמאס. פנחסוב, בוגר בית הספר לסיעוד קפלן ומצטיין דיקן באוניברסיטה העברית, סיים 9 שנות שירות צבאי כקצין רפואה והשתחרר בדרגת רב סרן.  לאחר מכן עבד בקהילה של קופת חולים מכבי ומזה 3 שנים הוא עובד בחדר ניתוח אשפוז יום כירורגי שבבית החולים קפלן. ב7.10 התגייס לצבא ופיקד כמ"פ פלוגת הרפואה של בית החולים קפלן, פנחסוב סייע לבית החולים בקליטת פצועים וחללים, הנחתת מסוקים ובמתן סיוע בחדר המיון. פנחסוב תושב ראשון לציון,  נשוי +1, קיבל אות הערכה מהנהלת בית החולים קפלן על תפקודו ותפקוד הפלוגה בזמן המלחמה על שירתו שנערך 3 חודשים.

 

השינויים של התקופה האחרונה

לפני כחודש נבחר ועד עובדים חדש, לראשונה בחברה העירונית רחובות, לאחר כעשור של ועד פעולה.

ועד העובדים הנבחר של החברה העירונית
ועד העובדים הנבחר של החברה העירונית

לפני כחודשיים, נבחרה לראשונה אישה לכהן כיו"ר ועד מכון ויצמן למדע, סימה בן דוד,  שזכתה ברוב מוחץ של כתשעים אחוזי תמיכה מקולות המצביעים מול קולות בודדים של הועד שכיהן בתפקיד.

סימה בן דוד ונבחרת ועד העובדים החדשה
סימה בן דוד ונבחרת ועד העובדים החדשה

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/L7EUriSYO6lF5tqbzLBo5i

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *