רונה רמון ז"ל שהלכה הערב לעולמה השתתפה בחנוכת בית ספר על שם בעלה אילן ז"ל

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

עצוב! בחודש יוני 2012 השתתפה רונה רמון (54) ז"ל שנפטרה הערב (שני) בחנוכת בית ספר "אילן רמון" על שם בעלה ז"ל שנפל. במעמד המרגש השתתפו שר החינוך דאז, ראש העיר רחמים מלול וסגנו זהר בלום.

מלול הדגיש בנאומו את החפצים שלקח עמו האב לטיסה ממנה לא חזר ואת משמעותם ואמר: "אב ובנו, לוחמים וחולמים, סולתה ושמנה של החברה הישראלית היפה, נגדעו בשיא פריחתם. ואת הרעייה והאם רונה היקרה, אין לנו אלא להשפיל מבט בפנייך, ולהעריץ ולהתפעם מגודל אישיותך ואצילותה על תעצומות הנפש אשר את מגלה מאז האסונות הנוראיים שפקדו אותך. ולא רק שאת ממשיכה את החיים, אלא עושה הכל על מנת להנציח ולהנחיל את מורשתם של הבעל והבן. אזרחי המדינה ואנו תושבי העיר בתוכם, חבים חוב של כבוד לגברייך – גיבורייך אשר נפלו בשיא פריחתם ועשייתם. המעט שאנו יכולים לעשות מתוך הכרה בגודל האובדן ובחשיבות מורשתם הינו ההנצחה וההנחלה של הערכים אשר הורישו לנו אילן ואסף בעת טיסותיהם בשמי מרום הביטו עלינו מעל, ובוודאי ראו כמה מיניאטורים הם בני אדם, ואמנם כולנו מיניאטורים לעומתם גיבורי התהילה וענקי המעש. לפני חודשים מספר העברנו החלטה במועצת העיר להנציח את זכרם באכסניה נאה היא ביה"ס החדש והנפלא הזה ברחובות החדשה. אכסניה לחינוך של מצוינות לימודית וערכית. ראוי המקום הזה שעתיד לצמוח ל – 18 כיתות, שבין כתליו יונחלו לתלמידינו – לילדינו ולכל תושבי העיר והמדינה, הערכים אשר הותירו לנו אילן ואסף כי אז נוכל לחיות בחברה טובה יותר, במדינה יפה יותר, ואולי זו תהיה נחמה. יהי זכרם ברוך".

רונה רמון הודתה לנוכחים על קריאת בית הספר ע"ש אילן ואסף רמון וציינה כי בכך מצטרף בית הספר לבתי ספר נוספים הנקראים ע"ש אילן ואסף רמון וביחד יוצרים משפחה של בתי"ס המובילים ערכים, מצויינות והצטיינות.
בית הספר פועל מזה כשנתיים בשכונת רחובות החדשה. בטקס הרשמי של הסרת הלוט לזכרם של אלוף משנה אילן רמון ז"ל, טייס ואסטרונאוט אשר נהרג באסון מעבורת החלל קולומביה ובנו, סרן אסף רמון ז"ל, חניך מצטיין בקורס טייס, אשר נהרג במהלך אימון קרבות אוויר במטוס F-16".

ראש העיר רחמים מלול מסר הערב :

"רונה רמון ז״ל הייתה אשה מופלאה, אשר בדרכה המיוחדת העניקה לכולנו השראה איך מתוך הכאב אפשר לעסוק בעשייה; אשה בעלת אישיות מיוחדת במינה , בעלת יופי פנימי וחיצוני , אצילת נפש ונשגבת בפעולותיה .
מאז מותו של אילן ז״ל היא עסקה בפעילות חינוכית וחברתית, וגם אחרי מות אסף ז״ל היא המשיכה להשקיע את מרצה וזמנה בעיסוקים ערכיים שהנציחו את אילן ואסף ז״ל, בין היתר באמצעות קרן רמון, בתי ספר ברחבי הארץ, שדה תעופה ומכינה קדם צבאית.
הטרגדיה המשפחתית המשולשת מהווה את סמל הכאב וההקרבה למען העם והמדינה.
זכינו להנציח את שמם של אילן ואסף רמון ז״ל בבית ספר יסודי על שמם כאן ברחובות, שנחנך בטקס בהשתתפות רונה ז״ל, לפני כשש שנים.
יהי זכרה ברוך".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *