רוקדים ברחובות: היום הראשון לפסטיבל ״רוקדים אביב״

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
עודד עמרם, מנכ״ל העיריה, דורון מילברג, ממ מנכ״ל החברה העירונית איציק עובדיה וחברי המועצה – רוני באום, גיא צור , אבי קינד ושמוליק בר דאנזאן

אלפים השתתפו היום ביומו הראשון של פסטיבל ״רוקדים אביב״ בעיר רחובות, שהסתיים במופע מחווה משירי יגאל בשן ז"ל.שישה מתחמים שוננם של ריקודים אל תוך הלילה. כ4000 איש במופע המחווה לזמר יגאל בשן שהלך לעולמו השנה. מחר: מתחמי ריקוד ומופע ״חלון לים התיכון״ המצדיע לפורצי הדרך של הזמר המזרחי. הכניסה חופשית 

אלפים הגיעו היום,(שלישי) ליומו הראשון של פסטיבל רוקדים אביב המסורתי המתקיים מידי שנה ברחובות. הפסטיבל מתקיים כהמשך למסורת חגיגות האביב מתחילת ימיה של המושבה רחובות.
החל מהשעה 17:30 החלו לפעול שישה מתחמי ריקוד שונים ברחבי העיר, בהדרכת מדריכי ריקודים ובמגוון סגנונות: מתחם ריקודי נוסטלגיה, מתחם ריקודי עם, מתחם ריקודי הורים, ילדים ונוער, מתחם ריקודים מכל הזמנים, מתחם ריקודים אל תוך הלילה ומתחם הרקדת נשים. המתחמים פועלים עד לשעה 23:00.
את מתחמי הריקוד השונים מילאו תושבים ומבקרים, רקדנים חובבנים ומקצועניים, ילדים ומבוגרים, שנהנו מהרקדות שונות, ובהם ריקודים סלונייים, ריקודי עם, סלסה, ריקודי הורים וילדים ועוד.


בשעה 20:00 החל בגן המייסדים המופע המרכזי, מחווה לזכרו של היוצר והמוסיקאי יגאל בשן ז"ל, זוכה מפעל אקום למפעל חיים לשנת 2016.
כזכור- ההופעה הפומבית האחרונה של יגאל בשן התקיימה בחוה"מ סוכות באותו מקום- בגן המייסדים ברחובות.
במהלך הערב ביצעו הזמרים דפנה דקל, לירון רמתי, הראל מויאל ואחרים את מגוון שיריו האהובים של בשן מכל התקופות, כמו בואי נעשה לנו חג, מחרוזת משיריו בפיקוד צפון, עושה שלום, ודוד יפה עיניים, סיון, הופה היי, ילד פלא, אדוני ראש העיר, כמו צועני, ארץ הצבר, בית הערבה, יש לי ציפור קטנה בלב, שמים ועוד . את המופע ליוו להקות ריקודים- הדרי רחובות והדרי רחובות הצעירים, להקת רחובות תימן , להקת גלגלי רני ורקדני ״בית הלוחם״ ועוד.


הן במתחמי הריקודים והן בריקודים על הבמה השתתפו רקדנים ורקדניות בכיסאות גלגלים.
חבר המועצה עודד עמרם, מחזיק תיק התרבות נשא דברים והקריא על הבמה את תעודת ההוקרה שרחובות העניקה למשפחתו של יגאל בשן ז״ל, על חלקו בפס הקול הישראלי: ״המופע המושקע לכבודו ולזכרו של יגאל בשן חותם יום של ריקודים, ומהווה שילוב של אירועי התרבות שאנו מקפידים לקיים ברחובות בכלל ובחג הפסח בפרט״


במופע נכחו גם מנכ״ל העיריה, דורון מילברג, מ״מ מנכ״ל החברה העירונית, איציק עובדיה, וחברי המועצה גיא צור, רוני באום, אבי קינד ושמוליק בר דאנזאן.
המופע בהפקתה של ליאת כץ- פארחן, הפסטיבל בניהולו האמנותי של שלמה ממן. על האירועים העירוניים מנצח המפיק העירוני ומנהל מחלקת אומנויות הבמה והפקות בחברה העירונית שלמה טולדו.

שחמה טולדו

מחר, ( רביעי) יתקיים היום השני והאחרון של הפסטיבל, ובנוסף למתחמי הריקוד המגוונים שיפעלו במתכונת זהה , יתקיים בגן המיסיידם בשעה 20:00 מופע הנעילה ״חלון לים התיכון״ .
המופע מוקדש לפורצי הדרך של הזמר המזרחי והים תיכוני לאורך השנים ביניהם: ג'ו עמר, אביהו מדינה, אהובה עוזרי, צלילי הכרם והעוד, אריס סאן, פוליקר ועוד. דגש יינתן לפועלו של הזמר היוצר אבנר גדסי על תרומתו רבת השנים לזמר העברי. המופע בהנחיית השחקן מתי סרי ובהשתתפות אבנר גדסי וילדיו – מור גדסי ובן גדסי, אביבה אבידן, ננסי ברנדס, שימי תבורי ודוד דהרי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *