רחובות בין 10 הערים המובילות בבניית מגדלים בישראל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
רחובות,תמונת ארכיון

לא רק תל אביב:לרשימת הערים שבהן החלו הכי הרבה התחלות בנייה של בניינים רבי קומות בשנה האחרונה הצטרפה גם העיר רחובות כך חושף ynet.

ערים רבים בארץ, שהיו מאופיינים בעבר בבנייה נמוכה יחסית, שינו את פניהם בשנים האחרונות – עם צמיחתם של המגדלים, ולא מדובר רק באזורי הביקוש במרכז. כך עולה מניתוח שערכה עבור ynet לשכת שמאי מקרקעין בישראל. על פי הנתונים, לערים המובילות בבניית רבי קומות בישראל הצטרפה בחמש השנים האחרונות, עיר המדע והתרבות מהשפלה.

על  פי נתוני התחלות הבנייה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ”ס), מלמד כי בסך הכל – רוב הבנייה הרוויה בישראל עדיין נמוכה יחסית. כך, כחצי מהתחלות הבנייה במחצית הראשונה של השנה היו של בניינים בני 3-10 קומות בלבד, וכ-13% היו בבניינים בני 16-11 קומות.

נכון למחצית הראשונה של 2018, כל דירה עשירית שנבנתה בארץ ממוקמת במגדל הכולל למעלה מ-21 קומות. זאת לעומת 7% מהתחלות הבנייה ב-2017.

העיר המובילה בבניית מגדלים בארץ היא עדיין תל אביב, עם כ-3,100 התחלות בנייה של דירות במגדלים בני 21 קומות ומעלה בחמש השנים האחרונות. במקום השני נמצאת נתניה – עם כ-2,174 דירות שבנייתן החלה בפרק זמן זה במגדלים של 21 קומות ומעלה.את הרשימה סוגרת רחובות עם 713 התחלות בנייה של דירות במגדלים של 21 קומות ומעלה בחמש השנים האחרונות. אגב רחובות תופסת את המקום העשירי ברשימת הערים המובילות בבניית בניינים בעשרים השנים האחרונות עם 997 מספרי דירות בבניינים בני 21 קומות ומעלה. עוד עולה כי אשדוד ובאר שבע נדחקו מחוץ לעשיריה הראשונה, עם 582 דירות ו-531 דירות בבניינים בני 21 קומות ומעלה. בראש העין, שאופיינה בתנופת בנייה של אלפי יחידות דיור, לא נבנתה בחמש השנים האחרונות ולו דירה אחת במגדל, וכך גם בהרצליה, יהוד ויבנה.

לא מן הנמנע כי המספרים בעיר רק ילכו ויגדלו זאת לאור העובדה כי בקרוב תחל בקריית משה פרויקט התחדשות עירונית וכך הדברים יהיו לגבי שכונת אושיות. כאשר מומחי נדל”ן לא פוסלים את האפשרות שבשנים הקרובות נראה יותר בנייה לגובה של פרויקטים בשימושים מעורבים. הכוללים מגורים ומשרדים או מלונאות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן