רחובות: המשטרה חוקרת תופעה בזויה של תלישת דגלי ישראל ודגלי גאווה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

רחובות: המשטרה חוקרת תופעה בזויה של תלישת דגלי ישראל ודגלי גאווה

(צילומים לפי סעיף 27א לחוק זכויות יוצרים)

לרגל חודש הגאווה ולקראת המצעד שייערך השבוע בעיר נתלו ברחבי העיר רחובות וברחוב הראשי, דגלי גאווה. אמש, תועדו מספר נערים עולים על אחד העמודים בכניסה הצפונית לעיר, תולשים דגל, מתגאים ומאוחר יותר נמצאו דגלים שרופים.

דגל ישראל כחול לבן צילום: רחובות ניוז

בתחילת החודש התרחש אירוע נוסף בו תועד חשוד בלבוש חרדי, מטפס על תורן בבית הכנסת הגדול ברחובות, תולש דגל ישראל ועוזב את המקום, בבית הכנסת האירוע התרחש פעמיים. בכל המקרים הוגשו תלונות לתחנת משטרת רחובות שעדיין חוקרת את המקרים.

מאות השתתפו במצעד הגאווה בראשם סגני ראש העיר וחברי מועצה
מאות השתתפו במצעד הגאווה בראשם סגני ראש העיר וחברי מועצה

תגובת עיריית רחובות לסרטון בו נערים מתועדים מסירים את דגלי הגאווה ברח' הרצל: "אמש הופץ סרטון ברשתות החברתיות בו מתועדים בני נוער מטפסים על רמזורים ברח' הרצל ומסירים דגלי גאווה שנתלו ברחבי העיר לקראת המצעד הצפוי להתקיים השבוע. עיריית רחובות רואה בחומרה רבה את המקרה ומגנה אותו בכל תוקף. העיר רחובות תמיד הייתה ותמיד תהיה עיר של פלורליזם, סבלנות וסובלנות בה יש מקום לכל אחת ואחד. חשוב להבהיר כי אגף התחזוקה בעירייה יתלה שוב את הדגלים במקומות בהם הוסרו ובנוסף הועברה פנייה למשטרת רחובות כדי לבדוק את הנושא באופן מיידי".

 

לקראת מצעד הגאווה שיחול ביום חמישי, יחולקו דגלים חינם לתושבי העיר. חלוקת הדגלים בהרשמה מראש תתבצע בבית הכנסת המסורתי -״עדת שלום עמנאל״ (ביום א׳-ג׳) יוזמה שהתחילה ח״מ איטל בציר אלשיך כבר ב-2020 ונמשכת עד היום (פרטים בפייס של רחובות חופשית ומאוחדת).

חדשות רחובות - עו"ד שמואל בר דאנזאן - רחובות ניוז
חדשות רחובות – עו"ד שמואל בר דאנזאן – רחובות ניוז

חבר המועצה עו״ד שמואל בר דאנזאן, מחזיק תיק חוסן: "אני רואה בחומרה את המקרה בו נערים תולשים דגלי גאווה שנתלו בעיר. הדגלים נתלו לקראת צעדת הגאווה והתקווה שתתקיים בחמישי הקרוב ע״י העירייה כמו בכל שנה לקראת הצעדה בעיר. פנינו למשטרת רחובות בעניין זה ואנחנו סמוכים ובטוחים בטיפול שלהם בעניין. על כל דגל שיורד אדאג שיתלו 2 חדשים במקום. מקרים כאלה רק מדגישים את העובדה שהעבודה על חברה צודקת ופלורליסטית בעיר עוד לא תמה, ואת החשיבות של קיום הצעדה גם בימים אלו. אני קורא לכל הציבור להגיע השבוע לצעדה!".

 

המועמד לראשות העיר עו"ד יניב מרקוביץ'
עו"ד יניב מרקוביץ'

יניב מרקוביץ׳ ראש האופוזיציה, בשם סיעת ״רחובות אחת״: אנו מגנים בכל תוקף את תלישת דגלי הגאווה ע״י בני נוער אתמול בלילה. זוהי שעת מבחן לכולנו, כעיר, כחברה- אנו מצפים מראש העירייה שידאג כבר הבוקר לתליית דגלים חדשים במקום אלו שהוסרו ושיפעל יחד עם המשטרה למציאת העבריינים מהר ככל האפשר. האירוע הזה הוא ההוכחה החיה למה צריך להמשיך לקיים את המצעד, ולכן אנו קוראים לכולם וכולן להגיע ביום חמישי הקרוב למצעד ולהראות שאנו יודעים לקבל גם את האחר ולנהוג בסבלנות זה כלפי זה".

חודש הגאווה צילום: רובי יהב
חודש הגאווה צילום: רובי יהב

אלון אופנהיימר, רכז הקהילה הגאה ברשות לביטחון קהילתי: "כואב לראות תיעוד של נערים מחליטים לתלוש את דגלי הגאווה בשבוע שבו תתקיים בעיר צעדת הגאווה והתקווה. זה מעשה של שנאה ובערות שרק ממחיש לנו כמה עוד עבודה יש לעשות בעיר, המקרה הזה לא ירתיע אותנו. פנינו למשטרת רחובות בעניין ואנחנו סומכים על הטיפול שלהם. תיעוד זה מתווסף לקריאות אלימות שעולות ברשתות החברתיות בשבוע האחרון לקראת הצעדה, ששיאן הוא הגשת תלונה כנגד אחת המגיבות אשר הסיתה לאלימות. המשטרה פתחה בחקירה באזהרה נגדה ובהרחקתה מצעדת הגאווה בעיר. אני קורא לכל הציבור להגיע בחמישי הקרוב לצעדת הגאווה והתקווה שתצא בשעה 17:00 מרכבת רחובות (יציאה דרומית)".

 

להרשמה👇👇👇

https://lp.vp4.me/t5o3

 

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/L7EUriSYO6lF5tqbzLBo5i

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *