רחובות הצעירה: שתי כיתות מעונות "צעדים" חדשות יפתחו בשכונה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

עיריית רחובות ורשת חוויות מרחיבות את תחום מעונות היום ויפתחו שתי כיתות חדשות בשכונת 'רחובות הצעירה', אשר יופעלו על ידי חוויות, במסגרת רשת "צעדים- מרכזים חינוכיים לגיל הרך" בעלת סמל מעון מוכר.

רשת חוויות רחובות ממשיכה להרחיב את עשייתה לגיל הרך, במטרה לתת מענה איכותי ומהיר לגידול באוכלוסייה בעיר ולביקוש הגדל. עד כה מפעילה הרשת 7 "צעדים"- מרכזים חינוכיים לגיל הרך. בעקבות פניית המשנה לראש העיר ויו"ר הרשת, יניב מרקוביץ', לראש העיר רחמים מלול ובשיתוף סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זוהר בלום, בשנה הבאה יתווספו שתי כיתות נוספות בשכונה הצומחת "רחובות הצעירה" במערב העיר, אשר יתנו מענה לכ-70 ילדים חדשים שנרשמו לקבלת השירותים. שתי הכיתות יתווספו ל-4 כיתות אשר פועלות במעון הנוכחי בשכונה.

כלל מעונות "צעדים" של רשת חוויות עומדים בסטנדרטים הנדרשים על ידי משרד הכלכלה ולפיכך הם זכאים לסמל מעון. סמל זה משמעותו כי המעונות עומדים בצורה הולמות בסטנדרטים הנדרשים מצד משרד הכלכלה ובכללם, בטיחות, כוח אדם מקצועי, ציוד ועוד. כמו כן, סמל זה מאפשר להורים השולחים את ילדיהם למעונות "צעדים" לקבל החזר השתתפות בשכר הלימוד ממשרד הכלכלה.

בהתאם, עיריית רחובות ורשת חוויות נערכות בימים אלה לתחילת בינוי והרחבת מעון "תאנה" בשכונת "רחובות הצעירה" ב-2 כיתות נוספות. "אוכלוסיית העיר צומחת והגיעה לכ-150 אלף תושבים. לצד הביקוש הרב למגורים בעיר, אנחנו דואגים לספק מוסדות חינוך וציבור ולפתח את התשתיות בשכונות החדשות והוותיקות. בימים אלו אנו יוצאים להקמת מוסדות חינוך חדשים ובתוך כך, גם לבניית מעונות יום נוספים, אשר מנוהלים על ידי רשת חוויות. אני מודה ליניב מרקוביץ' על עשייתו ופעילותו למען התושבים", אמר השבוע ראש העיר, רחמים מלול. "בספטמבר הקרוב יתווספו כיתות למעון והן כבר היום בתפוסת הרשמה מלאה, כך שכבר בשנת הלימודים הקרובה ניתן יהיה לתת מענה מיידי לביקוש למעונות הרשת", מסר יניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר ויו"ר הרשת, "המעונות יבנו על ידי העיריה ושיתוף הפעולה עם ראש העיר מאפשר לנו לתת את השירות הטוב ביותר בכל רחבי העיר והשכונות, ועל כך תודתי לו ולכל העושים במלאכה".  

בלום, שמוביל את תהליך הרחבת המבנים, אמר כי: "שירותי החינוך שאנחנו מעניקים מתחילים עוד הרבה לפני שאנחנו קולטים את הילדים בגנים של מערכת החינוך והם ממשיכים בשנות בגרותם גם לאחר שעות פעילותם במוסדות הפורמליים, במטרה לשמור על רצף חינוכי לאורך כל הזמן והשנים".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *