רחובות: ילדי הגנים חוזרים ביום ראשון הקרוב

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

 

גני הילדים בעיר יחזרו לפעילות קבועה החל מיום ראשון הקרוב (10/5).עיריית רחובות השלימה את ההכנות לקליטת ילדי הגנים – חיטוי וניקיון, אלכוג’ל, סבון ידיים , מדבקות לשמירת מרחק בטוח וחומרי הסברה חולקו לכל גני הילדים בעיר באגף החינוך הגו רעיון מקורי שיגרום לילדים הרכים להרגיש חום ואהבה, על אף ההנחיות האוסרות על חיבוקים: כל ילד יקבל בובת “חיבוקי” משלו בגנים לגילאי 3.


בהתאם למתווה משרד החינוך להפעלה של גני הילדים, פעילות הגנים תתקיים בין השעות 07:55-14:00, ילדי הגן יחולקו לקבוצות קבועות, אשר יופרדו ויעבדו באזורים נפרדים במרחבי הגן ובחצרות. כל אחת מהקבוצות תלמד בחלק מהשבוע, ובימים הנוספים תתבצע למידה מהבית באמצעות “מערכת השידורים הלאומיים”.
אגף החינוך והנוער בעיריית רחובות נערך מבעוד מועד לחזרת הילדים לגנים, והשבוע הושלמו ההכנות הסופיות. עובדי העירייה ביצעו חיטוי יסודי בכל אחד מהגנים בעיר, צוותי החינוך צוידו באמצעי מיגון והיגיינה: אלכוג’ל, אקונומיקה וסבון ידיים. העירייה דאגה לתלות בכל אחד מהגנים חומרי הסברה מאוירים וברורים עם הנחיות משרד הבריאות כדי לחדד ולהזכיר לשמור על ההנחיות. מאחר והנחיות משרד החינוך הורו על פיצול ילדי הגן לקבוצות, עובדי אגף החינוך הכינו צמידים צבעוניים שיעזרו לילדים לזכור לאיזו קבוצה הם שייכים. בסמוך לבתי הספר והגנים, תלו עובדי אגף החינוך מדבקות המשמשות “תזכורת” לילדים, על שמירת מרחק של 2 מטר לפחות בין ילד אחד לשני. באגף החינוך חשבו על דרך יצירתית נוספת שתאפשר לילדי גני טרום -טרום-חובה להרגיש מחובקים ואהובים על אף ההנחיות לשמור על ריחוק חברתי: מאחר ואי-אפשר לחבק את הגננת או חברי הגן, כל אחד מהילדים יקבל בובת חיבוקי בדמות חיה שיבחרו, שאותה יוכלו לחבק.
כמו כן, בהתאם להנחיות, על כל ילד להגיע עם הצהרת בריאות חתומה, המעידה כי הוא לא סובל מחום או תסמינים של הדבקה בנגיף הקורונה.
ראש העיר, רחמים מלול: “אנו שמחים לפתוח שוב את הגנים ולקבל בברכה את ילדי הגיל הרך. הצוותים החינוכיים יחד עם עובדי העירייה השקיעו זמן ומשאבים רבים כדי לוודא שהחזרה של ילדי הגנים לשגרה תהיה בטוחה, נוחה וברורה ככל האפשר. בשבוע האחרון השלימה העירייה את ההכנות הסופיות ואנו מחכים לפגוש את הילדים ביום ראשון “.

מ”מ ראש העיר, מחזיק תיק החינוך, זהר בלום: “בימים האחרונים אגף החינוך פעל במרץ כדי להכין את הגנים לשובם של הילדים. הקפדנו ליישם את הנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך במלואן. גני הילדים עבור חיטוי מקיף, הצוות החינוכי בגנים צויד בחומרי חיטוי וניקיון וברחבי הגנים בעיר פזורים חומרי הסברה מאוירים וברורים. ביום ראשון הקרוב נקדם את פניהם של ילדי הגנים בשמחה”.
מנהלת אגף החינוך, אפרת צוקרמן: “אנו נרגשים לפתוח מחדש את גני הילדים בעיר ולחזור בהדרגתיות לשגרה. עובדי האגף, הגננות והסייעות פעלו ללא ליאות ועשו מאמצים גדולים כדי לאפשר את הפתיחה המחודשת והנעימה של גני הילדים ביום א’. בכל אחד מהגנים, יחודדו ההנחיות ונקפיד על שמירת כללי הזהירות הנדרשים. אנו מאחלים לכל ילדי הגנים חזרה מהירה וטובה לשגרה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן