רחובות: ניצולי שואה התגייסו לפרויקט צילום מרגש עם תמונות החטופים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

לקראת יום השואה: ניצולי שואה מהדיור מוגן ״נווה עמית רחובות״ התגייסו לפרויקט צילום מרגש עם תמונות החטופים תחת הכותרת: ״לעולם לא עוד״.

השבוע לקראת יום השואה, הגיעו כ -20 צלמים מקצועיים מרחבי הארץ שהתנדבו להתגייס לפרוייקט צילום הסברתי תחת הכותרת: ״לעולם לא עוד״, המתעד כ-20 ניצולי שואה מהדיור המוגן ״נווה עמית״ ברחובות לצד בני משפחותיהם ולצד תמונות החטופים ביניהם גם החטופים מרחובות: נמרוד כהן, 19 ורון בנימין בן 53.

את פרויקט הצילום המרגש יזם אדי ישראל, מדריך ומנהל את ״חשיפה״, בית ספר לצילום באשקלון.

פרויקט הצילום ״לעולם לא עוד״, בא לחבר בין דור השואה שהיה סמוך ובטוח כי מרגע שהקימו וייסדו את מדינת ישראל, היא תהווה עבור היהודים מקום מבטחים, כך שלא יחזרו עוד הזוועות שעברו במלחמת העולם השנייה.

אך האשליה התנפצה ב-7/10 , כשהגיעו מחבלים מעזה ופשטו על בתי אזרחים בעוטף ובדרום , רצחו, שרפו, אנסו וגדעו את חייהם של משפחות שלמות.

ניצולי השואה מ״נווה עמית״ שהצטלמו עם בני משפחותיהם ויחד עם תמונות החטופים, התרגשו עד מאוד והביעו הזדהות עמוקה למצב המורכב בו מדינת ישראל מצויה כיום כש- 133 חטופים נמצאים עדיין בעזה מעל 200 ימים והעולם שותק.

לדברי מרינה זורלה, מנהלת דיור מוגן נווה עמית : "בחרנו לקחת חלק במיזם המרגש , מתוך רחשי כבוד לדיירים ששרדו את התופת ומתוך הבנה שהחיבור העוצמתי בין השניים ימחיש יותר מכל את הזעקה והכאב הלאומי של כולנו".

לדברי אדי ישראלי, מנהל חשיפה בית הספר לצילום שיזם את הפרויקט: ״היה חשוב לנו לתעד את ניצולי השואה הגיבורים שהסכימו לקחת חלק בפרויקט הצילום המרגש חרף הקושי הנפשי, פרויקט שחשוב שגם אזרחים יקחו בו חלק ויפיצו ברחבי העולם, ברשתות ובמדיה, כחלק מההתגייסות למערך ההסברה הישראלי ובכך נעביר את זעקתם של 133 החטופים שעדיין שבויים במנהרות בעזה״.

צילומים: יפה בש, רויטל גל, הדר אפשטיין, מרין כהן, ליבי לוי,

הצטרפו לעדכונים👇👇👇

https://chat.whatsapp.com/L7EUriSYO6lF5tqbzLBo5i

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *