רחמים מלול בטקס המרכזי לציון יום הזכרון “החיים והמוות זה לצד זה”

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה נפתחו ב-20:00 בצפירת דומייה בת דקה. עם ישראל מתייחד עם זכרם של 23,741 חללי מערכות ישראל. מלול ” אנו חיים בזכותם מה נאמר ומה נדבר, במה ננחם אתכם המשפחות,  אין אוצר מילים שיוכל להכיל את הכאב”.

העצרת המרכזית נערכה בגן המגינים בהשתתפות כחמשת אלפים משתתפים במעמד ראש העיר, רחמים מלול, נציג ממשלת ישראל השר יואב גלנט. מפקד משטרת רחובות סנ”צ שרון מנור. מפקד הכיבוי איציק לוי ,ראשי העיר רחובות לשעבר , שוקי פורר יחזקאל הרמלך, מכאל מיש לפידות ,יעקב סנדלר, מנכ”ל עיריית רחובות, דורון מילברג, מ”מ מנכ”ל החברה העירונית , איציק עובדיה, חברי מועצת העיר עו”ד אבי מוזס, אבי קינד, עודד עמרם, רועי שרעבי ופנחס הומינר והן מכובדים רבים.

העצרת נפתחה עם תרועת האבל הלאומית והרכנת דגל הלאום לחצי התורן,לאחר מכן הדלקת משואה על ידי לילי ויוסקה וורבר, הוריו של סגן חנן וורבר ז”ל, והסבים של רב טוראי חן וורבר ז”ל.קריאת יזכור הוקראה על ידי גדי לוי, אחיו של רב”ט אליעזרישי ז”ל, קריאת קדיש על ידי בועז אבדר, אחיו של טוראי אריה אבדר ז”ל, את תפילת אל מלא רחמים נשא רס”ב יצחק הרטמן ולסיום הונחו הזרים לצד האנדרטה. במהלך הטקס נשאו דברים ראש העיר, רחמים מלול, השר יואב גלנט, נציג ממשלת ישראל.

ונציגת המשפחות השכולות, מזל דהן, אחות של סגן עובד גרניץ ז”ל. העצרת התקיימה בהנחייתו של חנניה קורש, מנהל מרכז מורשת יהדות תימן וקהילות ישראל וילווה בתכנים אומנותיים הכוללים שירה של נעמה הלוי, שחף גילן וחניכי בימת הנוער. העצרת בבימויה של רינת אלון ובניהולו המוזיקלי של משה יוסף.

ראש העיר רחמים מלול ” ארבעים שנות נדודים במדבר אבל כניסה לארץ המובטחת, יום הזכרון לחללי צה”ל ולמחרת יום העצמאות. החיים והמוות זה לצד זה”. בהמשך נאומו אמר מלול ” גם עכשיו כאשר אנחנו מתיחדים עם זכר הנופלים, מחר בערב שנחגוג את העצמאות זה בזכותם. הארץ לצערנו עדיין לא שקטה ולמעשה הארץ הפכה לחזית מפני הסכנות מהדרום. מחר כאשר נתייצב בין הקברים, בין המספרים, נראה בחורים רכים שנותרו בגילם הצעיר אך הגיל רק מסייע לנו לחשב בני כמה הם היו אמורים להיות היום. הם עדיין לא הקימו משפחה, לא בנו בית ולא הביאו לעולם בנים ובנות”.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן