רשות המסים: לא דיווחת מהיכן מקורות המימון לרכישת הדירה-לא תהיה רשומה בטאבו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

רוכשי דירות יחויבו לדווח תוך חצי שנה לרשות המסים איך שילמו ומה מקורות המימון לנכס. מי שלא יעשה זאת, לא יוכל לרשום את הדירה בטאבו על שמו.

אתם בדרך לרכישת דירה חדשה? החל מכניסת שנת 2019  תחויבו לדווח לרשות המסים מאיפה השגתם את המימון לדירה שרכשתם.כאשר  את הדיווח עליכם למסור תוך חצי שנה מיום קבלת הנכס. במידה ולא תפעלו כך, לא תוכלו לקבל אישור מרשות המסים לצורך רישום הדירה בלשכת  הטאבו.

חשוב להזכיר כי מאז חודש דצמבר שנה שעברה, עסקאות מקרקעין מחויבות בדיווח מקוון לרשות המסים. הדיווח, מתבצע ברוב המקרים על ידי עורך הדין,  באמצעות מערכת שבח־נט. אך אין חובה לדווח מהיכן מקורות המימון לרכישת הדירה. כעת המצב הזה עומד להשתנות. במסגרת החוק להגבלת השימוש במזומן, שייכנס לתוקף בתחילת ינואר הקרוב, נקבע כי חובת הדיווח המקוון תכלול גם דיווח על מקורות המימון.

היות, שלא מעט רוכשים לא ממש יודעים בשלב חתימה החוזה מהיכן יגייסו את מלוא סכום הרכישה של הנכס, רשות המסים תאפשר להם לדווח על מקור המימון, עד חצי שנה מיום קבלת הדירה. לצורך כך  יוכל  גם הרוכש לדווח  עצמו, ללא עזרת עורך דין, זאת מתוך נקודת הנחה שאחרי תקופה ממושכת ייתכן שעורך הדין כבר לא מייצג את הרוכש.

על פי החוק החדש שיכנס בינואר, לא ניתן יהיה לשלם במזומן בעסקה מול עוסק או ספק שירות, שערכה עולה על 11,000 שקל. כל עסקה מעל לסכום המגבלה, ניתן יהיה לבצעה רק באמצעות צ’קים, העברה בנקאית או העברה דיגיטלית (כמו אפליקציה), כרטיסי אשראי, כרטיסי חיוב מיידיים וכרטיסים נטענים. מנגד, יהיה ניתן לשלם מקדמה  עד 10% ממחיר העסקה במזומן, ובלבד שהסכום במזומן לא יעבור את הרף של 11,000 שקל.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן