רשת חוויות קיימה טקס לזכרם של חמשת הנופלים בני העיר רחובות, אשר על שמם נקראו מרכז "חוויות בית החמישה" וגשר "הרעות" בכביש 411 בעיר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

יו״ר רשת חוויות בטקס לציון 42 שנה לאסון הנ״ד: ״אנו ברשת חוויות מנציחים מידי יום ביום את חמשת הנופלים, באמצעות פעילות הבית הזה״

אסון הנ"ד התרחש ב-10 במאי 1977, בעת תאונה אווירית, בה התרסק מסוק "יסעור" של חיל האוויר הישראלי במהלך תרגיל בבקעת הירדן. באסון נהרגו 44 קצינים ולוחמים מגדוד 890 של חטיבת הצנחנים, חמישה מהם בני העיר רחובות ו-10 אנשי צוות אוויר שהשתתפו בטיסה. בין 54 הנופלים מצאו את מותם גם 5 בני העיר רחובות סמל יואב ירושלמי ז"ל, רב סרן דוד (דודו) כוכבי ז"ל, רב טוראי אליעזר (אלי) ישי ז"ל, רב טוראי אהרון בן חמו ז"ל, וסגן שלמה לייבוביץ ז"ל.
טקס לזכרם של חמשת הנופלים התקיים הערב(ראשון) בבית החמישה, במעמד יו"ר דירקטוריון רשת חוויות, אמיתי כהן, ח״מ ד״ר רוני באום, הרב שרון דקל, משפחות הנופלים, בני נוער, תושבים והנהלת חוויות. את הטקס הובילו מירב אהרון מנהלת חוויות שוויץ רחובות החדשה, גולן ביטון, מנהל תחום הנוער בחוויות יחד עם המוזיקאי אופיר שמעוני, בליווי קטעי שירה מאת משתתפי תחרות ״קול העיר לנוער״.

אמיתי כהן יו"ר דירקטוריון רשת חוויות, אמר כי:"הערב התכנסו כאן לטקס לזכרם של הבנים, זיכרון שנושאות מידי יום ביומו המשפחות השכולות, שאיבדו את היקר מכל. את הזיכרון ואת חייהם, אנו מנציחים מידי שבוע במשך שנים, באמצעות פעילות הבית, שמהווה בית פעיל וחם לקהילה. החיבור הזה, בין הנוער שמוביל את הטקס לבין הפעילות הקהילתית והבנים- הוא החיבור בין החיים והמוות, חיבור של המשכיות הקיום ושל הנצחת זכרם לדורי דורות. כי במותם ציוו לנו את החיים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *