שומרים על הבריאות! במרכז הרפואי קפלן – היקף הזיהומים הנמוך ביותר מבין בתי החולים הבינוניים בישראל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

על פי דו”ח של משרד הבריאות: למרכז הרפואי קפלן היקף הזיהומים הנרכשים הנמוך ביותר מבין בתי החולים הבינוניים בישראל בשנה האחרונה

המרכז הרפואי קפלן קבוצת כללית משקיע מאמצים רבים במניעת זיהומים נרכשים, ולראיה – בדו”ח של משרד הבריאות שהופץ אתמול למנהלי כל בתי החולים, מוביל המרכז הרפואי קפלן בהיקף הנמוך של הזיהומים הנרכשים מבין כל בתי החולים הבינוניים בארץ.

השנה האחרונה, שנת הקורונה, היתה מאתגרת במיוחד בתחום מניעת הזיהומים, אולם היחידה למניעת זיהומים בבית החולים הובילה באישור מנהלת בית החולים מדיניות מחמירה בכל הנוגע לשמירה והקפדה על הנהלים לשם מניעת זיהומים. מדיניות זו נשמרת על ידי כלל צוותי בית החולים בכלל התחומים – רפואה, סיעוד, משנעים, אחזקה, מזון ועוד – אשר בתורם מבצעים את עבודתם תוך הקפדה יתרה על הנהלים בתחומי ההגיינה האישית, חיטוי, שימוש באמצעי מיגון וכו׳.
הדו”ח השנתי של משרד הבריאות מגדיר שורה של חיידקים עמידים נרכשים, אשר מנוטרים בבתי החולים על מנת לסייע בבלימת זיהומים הנגרמים כתוצאה מחיידקים אלה, ומעל לכל – בשמירה על בריאותם של המטופלים.
*ד”ר פנינה צ׳יבוטרו, מנהלת היחידה למניעת זיהומים במרכז הרפואי קפלן *: “השנה האחרונה היתה שנה מאתגרת מאוד בתחום מניעת הזיהומים, ונדרשנו לעקוב בכל העת אחרי המחקרים המשתנים מהארץ ומהעולם, ולבצע התאמות בהתנהלות בית החולים והצוותים. רק ההירתמות המלאה של הצוותים וההקפדה על הנהלים היא שאפשרה להגיע לתוצאות נמוכות בחיידקים שנבדקו במסגרת הדו”ח”.

ד”ר שרית אבישי-אלינר, מנהלת המרכז הרפואי קפלן והמרכז הרפואי גריאטרי שיקומי הרצפלד: “מדובר בנושא חשוב במעלה עבורנו, שכן אנו רואים לנגד עינינו את בריאותם של המטופלים בראש ובראשונה. ההנחיות הקפדניות למניעת זיהומים, שהתחדדו אף יותר בשנה האחרונה, ללא ספק יצרו עומס לא פשוט על הצוותים, ואני גאה בהם על כך שהבינו את החשיבות והקפידו על הנהלים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן