שי גרינברג תושב רחובות יוצא נגד תופעת הלכלוך והשתייה של בני הנוער במרחב הציבורי, וקורא להחזיר את סיירת ההורים

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

עבור רבים מתושבי רחובות שי גרינברג נחשב לבחור אלמוני, אך האיש  שנושם כדורסל כחול-לבן נחת בעיר התרבות לפני  למעלה מעשור והוא הקים את "קהילת הכדורסל בפייסבוק", שהפכה ללהיט. במסגרת ההקלות של נגיף הקורונה הוא יצא להליכה בשמורות הטבע וכמויות והיקף הלכלוך בהם נתקל לא נתנו לו מרגוע. אי לכך הוא פונה לקברניטי העיר להחזיר את סיירת ההורים בהקדם.

אין אחד בישראל בקרב קהילת הכדורסל שלא מכיר את שי גרינברג בן ה-40 מרחובות. אומנם הוא גדל בחולון ומעל עשור הוא מתגורר בעיר ,נשוי ומזה כ-12 שנה הוא משתייך לסיירת  ההורים, מלבד זאת גרינברג ייסד את ":קהילת הכדורסל בפייסבוק" שזהו בעצם הפרלמנט של הכדורסל הישראלי חרף העובדה כי. ענף הספורט הפופולרי בישראל הוא הכדורגל, זאת על אף שהוא לא ממש מניב הישגים ביחס לתקציבים המושקעים בו.ובשל היעדר הפרופרציות בין שני הענפים הציקה מאוד  לגרינברג שעשה מעשה ושינה את פני הכדורסל המקומי ברשתות החברתיות.

אם זאת שי העדיף לעלות פוסט בפייסבוק שלא עסק בנושא הספורט בישראל ,אלא יותר לתופעת הלכלוך במרחב הציבורי שיוצרת פגיעה ממשית בבריאות הציבור ובמערכות האקולוגיות בפרקים ובשמורות הטבע. מחקרים מלמדים כי השלכת פסולת ברשות הרבים או האדישות לכך מבטאים את יחס האדם כלפי הסביבה והמרחב הפתוח ובעיקר מצבעים על על ניכור ועל תחושה של חוסר אכפתיות וחוסר אחריות לאדמה. בעקבות הדברים שרה מול עיניו הוא מבקש ממקבלי ההחלטות בעירייה להחזיר את סיירת ההורים

שי גרינברג מבקש להחזיר את הסיירת(פייסבוק)

"ביום שישי האחרון, כמו בכל השבועות האחרונים, יצאתי לסיור…
לא אל תדאגו. לא סיור במסגרת סיירת ההורים אליה אני משתייך בגאווה כבר 12 שנים,במסירות ואהבה, אלא במסגרת הליכה… קצת להתאוורר, לנשום, ו-כן, קצת דיאטה… (הקורונה הזו).
אז לקחתי מסיכה, ויצאתי. אני חייב להגיד שעצוב לי. הפארקים מלאים בבני נוער רועשים, שותים, ו-כן, לפעמים גם מטרידים אחד את השני… וכמה חסרה הסיירת בפארקים בעיר ובכלל". אומר גרינברג ומוסיף באותה נשימה בקשה מצד הגורמים הקובעים בעיריית רחובות את נושא סיירת ההורים שהופסקה בצל ההנחיות של משרד הבריאות בעניין המלחמה בנגיף הקורונה.

|אני פונה למי שאפשר: תחזירו!!!. אם לא להורים שכה רוצים לתת מעצמם כל חמישי ושישי בלילה, אז לפחות שנוכל לתת הכוונה לילדים! אם זה בהקשבה, בהכלה, ובמניעת דברים שאנחנו לא רוצים שיקרו ,כאשר הכתובת רשומה על הקיר" .

מעיריית רחובות נמסר: "הפעילות העירונית נעשית בהתאם לתקנות שעת חירום בדבר ריחוק חברתי למען שמירה על בריאות הציבור. בהתאם לכך הושהתה פעילות סיירת הורים. המוקד העירוני מטפל בפניות בנוגע למטרדים שונים, והפיקוח והשיטור העירוני פועלים כרגיל.".

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *