שקיות נייר חומות – ידידותי לסביבה, ידידותי לבעל העסק

megalinks122

צילום:freepik

 

בשנת 2016 חוקקה כנסת ישראל את החוק לצמצום השימוש בשקיות נשיאה חד-פעמיות. מטרת החוק היתה להקטין את השימוש בשקיות ניילון, על ידי איסור חלוקתן ללא כסף ברשתות קמעונאיות גדולות. במקום זה נקבע, שכל לקוח המעוניין להשתמש בשקית ניילון יידרש לשלם עליה. במקביל, הרשתות יוכלו להציג פתרונות חלופיים. הכוונה של הוגי החוק היתה למנוע שימוש במוצר שאינו מתכלה ולא ניתן למחזור. כך יהיה ניתן לשמור על הסביבה טוב יותר. 

עם הזמן,  החלו גם בתי עסק קטנים ובינוניים העוסקים בתחומים שונים לספק פתרונות חלופיים על חשבון השימוש בשקיות ניילון. הפתרון האופטימאלי הן שקיות נייר חומות. שקיות אלו, נחשבות ידידותיות לסביבה מאחר והן ניתנות לשימוש רב פעמי ולמיחזור. הן מאוד פופולאריות לשימוש בארה"ב ואירופה, וכעת גם בישראל. 

כאמור, שקיות נייר חומות משמשות בתי עסק בתחומים רבים ומגוונים. לדוגמא, אנחנו יכולים למצוא אותן בשימוש של בתי עסק בתחום הביגוד, מזון, מוצרי נייר, ציוד משרדי ועוד. ישנן סיבות רבות מדוע השימוש בשקיות אלו לא נשאר אך ורק בקרב רשתות גדולות, אלא עבר גם לבתי עסק קטנים מהן. 

מדוע משתלם לבית עסק לספק שקיות נייר ללקוחות שלו?

ישנן סיבות שונות מדוע משתלם לבתי עסק להציע ללקוחות שלהם שקיות נייר חומות ובכלל, בעת רכישת מוצר כזה או אחר. בשביל שבית העסק יוכל ליהנות מהיתרונות הטמונים בשימוש ואספקת שקיות נייר ללקוחות, חשוב שתהיה אסטרטגיה ברורה לאופן בו נעזרים בהן וכיצד ניתן להפיק תועלת ברבדים שונים.  

למשל, בית העסק יכול לעשות שימוש בשקיות נייר בתור מוצר פרסום. בעל עסק יכול להדפיס על גבי השקית את שם העסק, לוגו, פרטי התקשרות וכל דבר אחר שיכול לשרת ולקדם אותו. מאחר ומדובר על שקית לשימוש רב פעמי, הרי יש לכך משמעות רבה לאורך זמן.

כמו כן, בעזרת שימוש באותן שקיות נייר, יכול בית העסק למתג את עצמו כמקום ידידותי לסביבה. יש לכך משמעויות, הן בקרב צרכנים בעלי מודעות ירוקה והן בקרב ארגונים ועמותות המתעסקים בשמירה על הסביבה. 

סיבה נוספת היא נוכחות. מאחר וניתן לעצב שקיות נייר חומות בצורות ובסגנונות שונים, אזי שיש להן הרבה יותר נוכחות בשטח, בין אם זה בבית העסק עצמו ובין אם זה במקומות אחרים. זה בהחלט יכול לעזור ולשמש ככלי שיווקי

איך בוחרים באילו שקיות נייר להשתמש? 

ישנם שני גורמים עיקריים שישפיעו על אופי הבחירה בשקית נייר. הגורם הראשון הוא הגודל של השקית והגורם השני הוא איכות השקית ובפרט איכות ההדפסה עליה. 

מבחינת גודל השקית, אזי נכון להציע ללקוחות מספר גדלים של שקיות, שיהיו מותאמים למוצרים שבית העסק משווק ומציע ללקוחותיו. לגבי איכות השקית, יש לבחור בחומר מספיק חזק ועמיד, כך יהיה ניתן להשתמש בשקית זמן רב ויהיה אפשר להדפיס עליה בצורה ברורה וחדה מבלי שההדפס ייהרס או ידהה עם הזמן. 

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *