תאגיד המים יפצה ב- 15 אלף שקל אישה שדירתה הוצפה בביוב בוצי שהסב לה נזק ברכוש

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

תאגיד המים -הבאר השלישית תפצה אישה ב- 15 אלף שקל בגלל שדירתה הוצפה בביוב בוצי שהסב לה נזק רב ברכוש.

 

תושב שכונת מרמורק כבת 60, תבעה את תאגיד המים – הבאר השלישית בהנהלת זורי שעובי, על סכום של 33 אלף שקלים, בגין נזק כבד שנגרם ליחידת דיור בביתה בעקבות הצפת ביוב בוצי.

זורי שעובי וההצפה בביתה של תושבת העיר

המקרה כאמור התרחש בתאריך 13,9.2019, התובעת, תושבת שכונת מרמורק ברחובות, הבחינה לפתע בריח חריף מאוד שיוצא מתוך יחידת הדיור שלה, המשמשת כחנות בגדים. מיד לאחר מכן היא הבחינה שמפלס השירותים בביתה בקומת הכניסה מלא בנוזל בוצי המורכב בנוזל ביוב בגובה של 10 ס"מ. מתוך התביעה: "מקור הריח הו מהרכב שך צואה ושתן רבים שהיו במי הביוב.

הביובית שהוזעקה לסייע בהצפת יחידת הדיור

בהמשך הבחינה בעלת הבית כי יחידת הדיור שלה הסמוכה לביתה מוצפת וכפועל יוצא גם רצפת חצר ביתה. כאשר ביחידה גובה נוזלי מי הביוב כעשרה סנטימטרים. היא פתחה קריאה במוקד העירוני וכעבור שעה הגיעה משאית לניקוז היוב, הנהג החל לחפש את מקור הסתימה ולאחר שפתח את מכסה הביוב הנמצא על הכביש מול ביתה הוא הבחין בסתימה, הוציא אל כליו ופתח את הניקוז.

הנזק שנגרם בעקבות ההצפה

"בשעה שהניקוז השתחרר ניגשה התובעת אל יחידת הדיור בזהירות רבה, תוך שהיא דורכת על בוצה סמיכה, שפתחה את יחידת הדיור היא ראתה נזקים ניכרים בכל רחבי המקום".

הדירה שהוצפה

בבית משפט לתביעות קטנות ברחובות דרשה התובעת 33 אלף שקלים בגין נזק ועגמת נפש שנגרמו לה. לאחרונה נערך הדיון  בתביעה אצל השופט קובי אסולין. במהלך הדיון הגיעו הצדדים להסכם פשרה לפיו תאגיד המים לא יודה במיוחס לו אולם ישלם לה פיצוי של 15 אלף שקל. "מבלי להודות בטענות האחד כלפי משנהו, לפנים משורת הדין ולצורכי פשרה, הגענו להסכמה לסילוק התביעה, התובעת תפוצה בסך כולל של 15,000 ש"ח.השופט אסולין ברך את הצדדים ונתן לכך תוקף של פסק דין.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *