תביעה: זוג מרחובות תובע את העירייה על שלטענתם נדרשו לשלם עבור דוחות חניה מבלי שקיבלו אותם

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

 

תביעה: בני זוג מרחובות הגישו תביעה אל בית המשפט על שלכאורה לא קיבלו התראה על תשלום בגין דוחות חניה שקיבלו אך לטענתם לא ידעו עליהם.

בני זוג מרחובות הגישו תביעה אל בית משפט השלום ברחובות לתביעות קטנות בסך של 800 שקלים נגד עיריית רחובות, בטענה כי לא קיבלו כל הודעה בדבר דוח תנועה. מתוך בתביעה " בתאריך 18/5/22 ניגשתי לתיבת הדואר בביתי וגילית מכתב מעיריית רחובות כשפתחתי את המכתב נדהמתי לגלות חוב על דו"ח מתאריך 17/7/27 בסה"כ של 250 + קנס מצטבר על איחור שהגיע לסכום 390 ש"ח. הופתעתי מאחר, כי מעולם לא קיבלתי שום דוח כזה לא על הרכב ולא במכתב לביתי . התקשרתי מיד לעיריית רחובות לברר לגבי מהות הדו"ח. לטענתם , הרכב צולם, לא הושאר עליו שום פתק כי כך זה נהוג והדוח נשלח בדואר רשום לבית. עוד גיליתי לתדהמתי כי יש לי עוד דוח כזה שלא שולם וגם הוא עומד על 400 ש"ח בגלל קנסות".

בהמשך גוללה האישה את התחושות.

"הייתי בשוק כי מעולם לא צברתי חובות בשום מקום וכל החיים שילמתי את כל תשלומי העירייה האחרים בזמן. שאלתי שוב ושוב מדוע לא שלחו לי כל השנה שום מכתב לבית עם התרעה לתשלום והם הפנו אותי לאגף תנועה ופיקוח. במחלקה הפנו את הפנייה שלי לאדם בשם ליאור שוקרי. ליאור התקשר אלי וכשניסיתי להתחיל לדבר ולהסביר לו שלא היתה לי שום דרך לדעת כל השנה על הדוחות הללו הוא כעס וניתק לי את הטלפון בפנים. לאחר ניתוק השיחה, בעלי התקשר אליו שוב וניסה גם הוא להסביר לו שהוא
מקבל את תשלום הדוחות אך ללא הקנסות כי היה פה מחדל והאזרח לעולם לא יכול לנכות דוחות שלא נשלחו אליו בשום דרך . ליאור ביקש מבעלי לגשת לדואר ולברר מה קרה, לטענתו בטוח משהוא חתם על הדואר הרשום ושכח מזה. בעלי ניגש את סניף הדואר הראשי ברחובות והם שלחו לנו הביתה מכתב לאחר שלושה ימים ובו היה כתוב שלאחר בירור 'הפריט שבנדון הוחזר לשולח' בציון הסיבה לא נדרש בתאריך 17/10/21. זאת אומרת האזרח לא הגיע לקבל את דבר הדואר לכן המכתב חזר לעירייה.
חשוב לי לציין כי מעולם לא הושאר שום פתק על ביתי כי אם היה כזה הרי הייתי הולכת מיד לדואר לבדוק באיזו חבילה מדובר. עוד חשוב לציין , כי מאותו תאריך במשך 7 חודשים , לא נשלח שום מכתב אחר לביתי עד תאריך 18/5/22. עובדה היא שלאחר שפניתי אליהם אדון ליאור שלח לביתי מכתב מסודר המציין את פרוט הדוחות והמכתב הגיע לאחר 5 ימים בדיוק . לאחר תשובת הדואר התקשרנו שוב לליאור שוקרי והסברנו שהיינו בדואר כפי שביקש והדואר טוען שהמכתב חזר אליהם כי הוא לא נדרש מהדואר. אך גם הפעם ליאור טען שזה לא מעניין אותו ואין מה לעשות בנדון. פנינו במכתב לכבוד ראש העיר רחמים מלול. שלחנו מכתב ובקשנו פגישה עם ראש העיר. אחרי יום חזר אלינו שוב האדון ליאור שוקרי ואמר שראש העיר העביר את הפנייה שוב אליו ואין מה לעשות בנדון" .

בסיום התביעה רשמה.

"לכן כל שנותר לנו זה לפנות לבית המשפט בבקשה לסיוע ולהקלה בתשלום על הדוחות שמעולם לא ידענו עליהם , ולא יכולנו לדעת גם אם ממש היינו רוצים".

מהעירייה נמסר: "כשהתביעה תתקבל במשרדי העירייה, נבדוק ונגיב כמקובל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *