תואר דוקטור לשם כבוד הוענק לנשיא המדינה מטעם מכון ויצמן

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
קרדיט צילום: מארק ניימן / לע”מ

תואר דוקטור לשם כבוד הוענק לנשיא המדינה מטעם מכון ויצמן.נשיא המדינה על האירועים הביטחוניים:”אנו נמצאים במערכה מתמשכת ומורכבת, לאחר פעולה שהייתה בבחינת הקם להורגך, השכם להורגו”

תואר דוקטור לשם כבוד מטעם מכון ויצמן הוענק לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין הערב, ,(שלישי), על “הקדשת חייו לחיבור אנשים ברחבי העולם ליופייה וקדושתה של העיר ירושלים.”
הנשיא נשא דברים בשם מקבלי התואר בטקס החגיגי, במהלכו הוענקו שבעה תארים נוספים לכבוד הרב עדין אבן-ישראל (שטיינזלץ), לגברת רבקה בוכריס, לפרופ׳ ג׳ונתן דורפן, למר מריו פלק, לאלכס ליבק, לפרופ׳ רפאל משולם ולפרופ׳ מרתה ק. נוסבאום.

קרדיט צילום: מארק ניימן / לע”מ

את דבריו פתח הנשיא בהתייחסות לאירועים הביטחוניים שהחלו הבוקר ואמר: “אני רוצה לחזק את ידי חיילי צה”ל, מפקדיו, את ידי מקבלי ההחלטות במדינת ישראל, את כוחות הביטחון וההצלה ותושבי הדרום עד גוש דן. אנו נמצאים במערכה מתמשכת ומורכבת, לאחר פעולה שהייתה בבחינת הקם להורגך, השכם להורגו.”
“לא נקבל מציאות בה מאות אלפי אזרחים חיים שוב ושוב תחת סכנת ירי טילים, ושיגרת יומם הופכת הפקר,” הדגיש הנשיא והמשיך: “אנחנו נחושים לנצח, ולהכות באויב, בכל מקום שבו הוא מסתתר. פגיעה באוכלוסיה אזרחית, ומציאת מסתור בקרב אוכלוסיה אזרחית, הם פשעי מלחמה, ועל הקהילה הבינלאומית כולה להוקיע את אירגוני הטרור ולשתף פעולה במאבק נגדם. אני שב ופונה לכל אזרחי ישראל באשר הם, הישמעו להוראות פיקוד העורף, אלו הוראות המצילות חיים, שחשוב שנקפיד עליהן ככתבן וכלשונן.”


בהמשך דבריו הרחיב הנשיא על חשיבותו שלך מכון ויצמן, אשר העניק לו הערב את התואר המכובד: “החשיבה היזמית שלנו, ההמצאות המדעיות שלנו, הטכנולוגיה שמתפתחת כאן, כל אלה הפכו למוקד עליה לרגל. אני פוגש מנהיגים רבים מכל העולם שמבקשים ללמוד מאיתנו ולקיים איתנו שיתופי פעולה לפיתוח המדע ולטובת האנושות כולה. וזהו חלק משמעותי בשגשוגה של ישראל, של ארץ ישראל ושל מדינת ישראל.”
“עתידה הכלכלי וחוסנה החברתי והביטחוני של מדינת ישראל, טמון ביכולתה לממש את הפוטנציאל המדעי-טכנולוגי שלה,״ הדגיש הנשיא והוסיף: ״ההשקעה בהשכלה הגבוהה, במדע ובמחקר הם רכיב חיוני בבניין הבית הלאומי בארץ ישראל. שבנייתו לא הסתיימה ולצדם חייבת מדינת ישראל לקדם ולטפח את מדעי הרוח.”
“אני מודה לכם על הכבוד שהענקתם לי, הן בקבלת התואר והן בקבלתו לצד גברים ונשים נפלאים כל כך.” חתם הנשיא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן