תושבי רחובות אל תצפצפו! המשרד להגנת הסביבה פועל בשיתוף משטרת ישראל נגד נהגים המצפצפים שלא לצורך מכלי רכב

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז
תמונת אילוסטרציה

 

המשרד להגנת הסביבה פועל להעלאת המודעות לנושא צפצופים מכלי רכב שלא לצורך ולא לשם התרעה על סכנה מיידית. צוות המשרד, בשיתוף שוטרי המשטרה הירוקה של המשרד להגנת הסביבה ומשטרת ישראל, קיים בעת האחרונה פעילות אכיפה ממוקדת לנושא זה במס' ערים בישראל שבמהלכן נרשמו 50 קנסות לנהגים שצפרו שלא כחוק

התופעה מוכרת: צפירות רבות נשמעות כמעט כל הזמן בכל הכבישים והצמתים ברחבי הארץ, והן הפכו לדבר שבשגרה, אף שהן אסורות על פי חוק: תקנות למניעת מפגעים (מניעת רעש), התשנ"ג-1992 סעיף 2 (ב) (1) החוק למניעת מפגעים.

צפירות וצפצופים הם מטרד של ממש להולכי הרגל ולתושבים הגרים סמוך לצמתים גדולים או לכבישים ראשיים. השימוש בצופר יוצר רעש התקפי המגיע בהפתעה ובעוצמה חזקה מאוד ויכול לגרום לעוברי האורח תופעות לוואי ואף לנזקים בריאותיים מצטברים.

בשנים האחרונות עולה המודעות להשפעות הרעש השליליות פיזית (על חלקים שונים בגוף עד כדי איבוד שמיעה ומחלות פיזיולוגיות נוספות) ופסיכולוגית. רעש הוא מהסיכונים הסביבתיים העיקריים לבריאות הציבור, ורעש סביבתי מתמשך הוא מקור לדאגה בקרב האוכלוסייה ובקרב קובעי המדיניות.

המשרד להגנת הסביבה ימשיך לפעול, בשיתוף משטרת ישראל, כדי לשפר את איכות החיים של התושבים ולדאוג כי החוק ייאכף וכי נהגים יצפצפו רק לשם מניעת סכנה ולא משום סיבה אחרת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *