תושב קרית עקרון מואשם בהחזקת כ-5 קילו קנאביס

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

סמיר אבו עדייה (27) מקריית עקרון וסמיר אבו סהיבאן (29) מרהט הואשמו בהחזקה של כמעט חמישה קילוגרם קנאביס שנתפסו במהלך הליך ייבוש באזור לכיש.

על פי כתב האישום, שהוגש לבית משפט השלום באשקלון, ב – 1 במאי, איתרו בלשי תחנת שדרות, בהתבסס על מידע מודיעיני, בתוך "זולה" בשטח פתוח בין שני מושבים, מספר שקים שהכילו 4.7 קילוגרם קנאביס, כשהם מונחים מתחת ליריעת בד. הבלשים התמקמו בסמוך למקום וביצעו תצפיות כשלצידם כוח מעצר כגיבוי.

בשלב מסוים נראו שני הנאשמים מגיעים למקום ומעבירים חלק מהסם שבשקים אל מעל הבד על מנת לייבש אותו. כאשר התכוונו לעזוב את המקום, זינקו לעברם הבלשים וביצעו את מעצרם. למרות שנצפו על ידי השוטרים נוגעים ומריחים את הסמים, בחקירתם הכחישו את המיוחס להם.

מבקשת המעצר עד תום ההליכים שהוגשה נגד השניים מוכרים היטב למשטרה. כך למשל, באמתחתו של אבו עדייה, הרשעות קודמות בעבירות סמים, רכוש ואלימות – בגינן ריצה מאסרים בפועל.

חרף בקשת התביעה, סנגוריהם של השניים עורכי הדין יקי קהן וגיורא זילברשטיין ביקשו לשחרר את מרשיהם לחלופת מעצר. במהלך הדיון, הודה נציג התביעה כי יתכן וישנו פגם ב"שרשרת הסם" – תיעוד התהליך שעבר הסם מרגע שזוהה ועד להעברתו לגורם המוסמך במשטרה. לגבי הנאשם סהיבאן, סנגורו עו"ד זילברשטיין, הסכים לקיומן של ראיות לכאורה. מנגד, סנגורו של עדייה, עו"ד קהן, לא הסכים לכך.

בסופו של הדיון שני הנאשמים נשלחו לקבלת תסקיר מטעם שירות מבחן. בהמשך, לאחר קבלת התסקיר, יבחן בית המשפט אפשרות האם אפשר לשחרר את השניים לחלופת מעצר.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *