תושב רחובות חשוד בהשתייכות לרשת הברחת קוקאין מאוקראינה לישראל

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

 

צילום אילוסטרציה

שיתוף פעולה בינלאומי חשף התארגנות להברחת קוקאין מאוקראינה לישראל- הסם במזוודה הוחלף בלי ידיעת המבריחים בשקיות קמח ומצלמות. בין העצורים עבריין סמים בן 42 מרחובות המרצה עונש מאסר בגין הברחת קוקאין קודמת יחד עם תושב ראשון לציון בן 40

יחידה מרכזית במשטרת ישראל והאגף ללחימה בפשיעה מאורגנת ובשחיתות של שירות הביטחון האוקראיני, חשפו בשבועות האחרונים נתיב הברחה של קוקאין מפנמה לישראל דרך אוקראינה.

בחקירה עלה כי עבריין סמים בן 42 מרחובות המרצה עונש מאסר בגין הברחת קוקאין קודמת יחד עם תושב ראשון לציון בן 40, וכן הנדסאי במפעל ביטחוני רגיש, יצרו קשר עם בני זוג תושבי בת ים בני 22 בכדי שייסייעו להם להחדיר לישראל מזוודת קוקאין שתצא מפנמה סיטי, דרך אוקראינה לארץ.

בני הזוג פנו למכר שלהם באוקראינה, והציע לו לשמש בלדר סמים בקו פנמה-אוקראינה. האוקראיני שהיה מנוע יציאה מארצו, שיגר לפנמה סיטי את אחיו ובת זוגו תמורת 5700 דולר. משטרת ישראל עדכנה את האגף ללחימה בפשיעה במאורגנת והשחיתות בשירות הביטחון האוקראיני, ובפעילות מבצעית נעצרו השלושה עם שובם לאוקראינה. החשוד האוקראיני הסכים לשתף פעולה עם שירות הביטחון המקומי, ולהמשיך את תהליך ההברחה מול הרשת בישראל. הקוקאין במזוודה הוחלף בשקיות קמח, והחשוד האוקראיני קיבל את שכרו על חלקו בהבאת הסם מפנמה.

החשוד תושב בת ים, ניצל את העובדה כי אשתו שהיתה בהיריון מתקדם נמצאת בביקור אצל משפחתה באוקראינה, וביקש ממנה לקחת את המזוודה ולהביאה לישראל. האישה נחתה בארץ ונאספה על ידי בן זוגה, כאשר כל העת בלשי הימ”ר מפקחים אחר צעדיהם. המזוודה נמסרה להנדסאי ביהוד סמוך למקום עבודתו ולאחר מכן היא עשתה את דרכה עמו למתחם בעיר לוד, שם המתינו לו מזמיני הסם.

עם פתיחת המזוודה זינקו עשרות מבלשי הימ”ר אל תוך המתחם, עצרו את ההנדסאי ואת מזמיני הסם (30, 29) תושבי לוד, את בני הזוג מבת ים ואת עבריין הסמים המרצה את מאסרו בבית הכלא. מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת ולאחרונה הגישה פרקליטות מחוז מרכז כתב אישום בעניינם בגין עבירות יבוא סם.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן