תלמידי סמילנסקי יש לכם לאן לברוח

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

"חדר בריחה" ראשון מסוגו בעיר נחנך השבוע בביה"ס "סמילנסקי". החדר מעוצב ברוח הספר "שרלוק הולמס" והמשחק בו מבוסס על תכני הלימוד בבית הספר. מלול "היוזמה הייחודית של ביה"ס סמילנסקי מצביעה על היצירתיות". בלום: "אנו חותרים להקים בכל בתי הספר עיר מרחבי חינוך ייחודיים".

ביום חמישי השבוע נחנך חדר מיוחד בביה"ס סמילנסקי ברחובות: חדר בריחה. האירוע נערך במעמד ראש העיר, רחמים מלול, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זוהר בלום, מנהלת המחלקה לחינוך יסודי שרה ווהב ומפקחת בית הספר גב' ויקי עזיאל.

חדר הבריחה החדש בביה"ס סמילנסקי הוא חדר המבוסס על תכני הלימוד בביה"ס. החדר מעוצב ברוח שרלוק הולמס, התלמידים נכנסים בקבוצות ומוטל עליהם להשתחרר מהחדר תוך 60דק'. לשם כך עליהם לעבוד בשיתוף פעולה, ליזום מהלכים מחושבים ולהפגין את הידע הנלמד. הפיילוט החדשני מאפשר לתלמידים להיות מוערכים לפי הישגיהם בחדר הבריחה בתחום הידע, שיתוף הפעולה שלהם וחשיבה ביקורתית. התלמידים מתלהבים ומבקשים לחזור ולאתגר את עצמם במשחק בחדר. התגובות שלהם מלמדות כי מדובר בשיטת לימוד מוצלחת – "הרגשתי בזמן ומקום אחר" , "זו הייתה הרפתקה מיוחדת", לא נלחצתי וחוויתי חוויה מאוד משמעותית",  "מתי אפשר לחזור לשחק?"…

החדר בא להציג הערכה חדשה מסוג אחר בביה"ס, ומטרתו לקדם למידה משמעותית.

מתי פוליקר, מנהלת ביה"ס סמילנסקי: "בית הספר סמילנסקי מתאים את עצמו לאילוצי הלימודים במאה ה- 21 . בחרנו ב"חדר הבריחה" היות והוא מקדם ערכים של למידה משמעותית, שיתוף פעולה ועבודת צוות, יוזמה וידע. התגובות שאנו מקבלים מהתלמידים מצוינות "

ראש העיר, רחמים מלול: "היוזמה הייחודית של ביה"ס סמילנסקי מצביעה על היצירתיות הנדרשת כיום על מנת להביא ללמידה משמעותית. אלה החומרים שמהם עשויה המצוינות של מערכת החינוך העירונית ברחובות"

מחזיק תיק החינוך וסגן ראש העיר, זוהר בלום: "אנו חותרים להקים בכל בתי הספר עיר מרחבי חינוך ייחודיים מתוך תפיסה כי החידוש והמגוון הם אלה שמביאים את התלמידים לתוצאות ולמיצוי היכולת שלהם"

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *