תערוכה: ברור לו "מיתה יפה"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

תערוכה המשלבת את סיפורן של מרצה והסטודנטית שלה, פסי גירש וג'ניה נוביקובה, כל אחת מהן פורשת את עולמה ומחברת אותו לאובייקט, באמצעות צילום ורישום

החברה העירונית רחובות, באמצעות הגלריה העירונית, מזמינה את הציבור לפתיחת התערוכה "מיתה יפה" של האומניות פסי גירש וג'ניה נוביקובה, מרצה וסטודנטית, אשר יציגו את יצירותיהן באמצעות צילום ורישום. הפתיחה תתקיים ביום שישי, ל' תשרי, 20.10.17, בשעה 11:00, ובמסגרתה יתקיים בשעה 11:30 שיח גלריה בהשתתפות האמניות ואוצרת התערוכה, אורה קראוס. נעילת התערוכה בתאריך 10.12.17.

תערוכה זו, אשר תוצג במהלך חודש אוקטובר ב'בית דונדיקוב' ברחובות, קושרת בין שני גופי עבודות של שתי אמניות – מרצה והסטודנטית שלה. כל אחת מהן פורשׂת את עולמה למרכיביו הראשוניים ומחברת אותם לאובייקט או לדימוי שמכיל יסודות מן העולם הדמיוני, הרוחני, הקיים והנעלם – האחת באמצעות תצלומיה והשנייה באמצעות רישומי טוש על נייר. שתי האומניות יחד יוצרות עבודות אשר מיטלטלות בין מצב של תנועה לבין געגוע וכמיהה למקום שיש בו היעדר מוחלט של פעילות, כביטוי של חיפוש נפשי מתמיד. בהתבוננות בעבודותיהן ניתן למצוא מרכיב של תהייה על יופי העולם, לצד צער וכאב לנוכח מצבו המיוסר של האדם ביקום.

הדימויים המתים והחללים הריקים מאדם בתצלומיה של גירש, לצד הצמחים הקמלים והחיות המיובשות ברישומיה של נוביקובה, יוצרים מרחב של יופי ואסתטיקה שיש בו חיפוש אחר פיוס ושלווה, אך ללא רוגע. התערוכה מציעה מעין חתך גאולוגי שחושף שכבות של רגש, חמלה ואהבה גדולה לבעלי חיים ולטבע בכלל.

שעות ביקור בתערוכה:
ימים א'-ה', 13:00-9:00, ימים א', ג' 18:00-16:00, יום ו' 12:00-9:00

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *