9 טיפים מנצחים להזמנת מובילים מומלצים ברחובות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

רובנו עוברים דירה מספר פעמים בחיינו אך יחד עם זאת, המעבר אינו דבר שבשגרה ולכן רובנו איננו מנוסים עם התהליך ולכן, אם לא נפעל לפי מספר כללי מפתח אנו עלולים למצוא את עצמנו ביום הובלת הדירה במצב בו איננו ערוכים מבחינת האריזה, סגירת החשבונות או הכנת הדירה החדשה ובמקרים גרועים אף לגלות שחברת ההובלות אינה בדיוק מה שחשבנו – דבר שעשוי להוביל לבעיות, הוצאות ובעיקר עוגמת נפש.

בחרנו להביא מספר כללים מנחים שיעזרו לכם לבצע את מעבר הדירה בצורה הטובה ביותר גם אם אתם חסרי ניסיון בתחום.

עוברים דירה? לחצו להזמנת שירותי הובלה ברחובות

יצירת קשר עם חברת ההובלות ובחירת מובילים

בחירת המובילים הנכונים להובלת הדירה הינה קריטית להצלחתו של כל התהליך.

לאור זאת יש כמה נקודות שחשוב להבהיר ולעקוב אחריהן על מנת להבטיח שתזמינו מובילים מומלצים – לעתים אפילו במחיר זול.

השוו מובילים לפחות חודש לפני המעבר

אנו ממליצים להתחיל ולבדוק חברות הובלה והצעות מחיר כבר כחודש לפני מעבר הדירה. להתחלה המוקדמת יש מספר יתרונות:

  1. בדיקה מוקדמת תבטיח לכם שהתאריך אותו סימנתם להובלת הדירה יהיה ברוב המקרים זמין אצל המובילים, דבר זה ימנע כניסה ללחץ מיותר ושינוי לא רצוי בתכנית המעבר. כמו כן מאחר שסביר להניח שחברת ההובלה תהיה פנויה, תוכלו להתחיל את ההובלה בשעה מוקדמת כך שתסיימו את המעבר בשלב מוקדם יחסית של היום ולא תצטרכו “לשבת על הארגזים” ולחכות.
  2. שריון תאריך בשלב מוקדם יכול לחסוך לכם את עליית המחירים שנובעת מעומס עבודה בתאיך מסויים.
  3. בשלב מוקדם מבחר החברות המומלצות שתוכלו להזמין יהיה הרבה יותר רחב.

* כלל זה הינו בעל חשיבות מיוחדת בחודשי הקיץ שם הביקוש להובלות הוא גבוה מאוד.

ביטוח הובלות דירה

לפני שאתם בוחרים בחברת ההובלות, בדקו אם יש לה ביטוח הובלות. נזקים עשויים להיגרם במהלך ההובלה ולכן חשוב להיות מבוטחים מפני כל נזק שכזה. כמו כן הימצאות ביטוח הובלות דירות, מצביע על מקצועיות החברה.

כמה מובילים

אל תתביישו לשאול על מספר המובילים עליהם מתחייב נציג חברת ההובלות ביום מעבר הדירה. ככל שיהיו יותר מובילים כך התהליך יהיה קצר ויעיל יותר, דבר שיחסוך לכם זמן והתעסקות מיותרים אך מצד שני אם מדובר בהובלה קטנה, אתם עשויים למצוא את עצמכם עם יותר מדי עובדים שצריך לשלם להם טיפ…

פגישה עם נציג החברה

דרשו להיפגש עם נציג החברה על מנת להתרשם ממנו וחשוב לא פחות, שהוא יסקור את ההובלה הצפויה בעצמו. בנקיטת צעד זה אתם מבטיחים שהמחיר שנקבע הוא המחיר הסופי ושלא ינסו להוציא מכם כסף ביום ההובלה. דרשו הצעת מחיר חתומה על ידי הנציג ואל תסמכו על הבטחה בעל פה. אלה דרישות מקובלות ואם אתם נתקלים בהתנגדות, אל תרגישו באי נוחות ופנו למוביל אחר.

אספקת חומרי אריזה

רוב חברות ההובלה מספקות כיום קרטונים ולעיתים גם חומרי אריזה. תשאלו את חברות ההובלה האם הם מספקים ציוד שכזה. ברוב המקרים הציוד הנ”ל ניתן בחינם במעמד הצעת המחיר (מה שעשוי להשתנות לאחר מכן).

הובלות עם מנוף

יש מקרים שבהם תזדקקו לשירותי הובלה עם מנוף. דבר זה יכול להתרחש במקרים בהם אחת הדירות או שתיהן, נמצאות בקומה גבוהה ולכן הובלת מנוף תהיה הפתרון המהיר והבטוח.

כמו כן, לעיתים דרכי הגישה – כמו חדרי מדרגות ומעליות אינם מאפשרים מעבר בטוח של רהיטים ולכן שימוש במנוף ייתן מענה הולם לאתגרים הללו.

הובלה עם מנוף יכולה להיות מסוכנת כאשר לא מבצעים אותה כהלכה ולכן וודאו שלחברת ההובלות יש רישיון מפעיל למנוף ושהוא בתוקף.

אחסון תכולה

לעיתים נולד הצורך באחסון תכולת הדירה. חברות רבות מציעות את השירות בסכומים הגיוניים. עליכם לבדוק היכן מקום האחסון, האם הוא מאובטח ומבוטח, האם נעשית שם הדברה והאם ישנן מערכות לגילוי וכיבוי שריפות. בנוסף בדקו היכן המחסן נמצא ושהגישה אליו נוחה.

אריזת דירה

מעוניינים שמישהו אחר יארוז את הדירה שלכם למעבר? ישנם מובילים שמספקים שירותי אריזה בתשלום. וודאו זאת עוד לפני שסגרתם איתם את ההובלה. יחד עם זאת, ניתן לשכור חברה שמתמחת באריזת דירה למעבר. מה עדיף? בדרך כלל מה שיותר זול.

כמה יעלה לכם לעבור דירה?

העלות של מעבר דירה נעה בטווח של כמה מאות שקלים להובלת פריטים בודדים של דירה קטנה ויכולה להגיע לאלפים בודדים בהובלת דירה גדולה עם שירותים נלווים כמו מנוף או אריזה.

ניתן ללמוד יותר על העלויות במחירון הובלות אך מאחר שמדובר בענף עונתי עם שונות מחירים גבוהה, מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר ממובילים שונים ברחובות מהסיבה שמוביל שקרוב אליכם, יוכל לתמחר את העבודה במחיר יותר זול ביחס למוביל שצריך להשקיע יותר זמן בנסיעות ארוכות.

לסיכום, רק לאחר שתעקבו ותיישמו את כל הטיפים המתוארים תוכלו לשקלל את המחירים שהתקבלו ביחס לשירותים המוצעים וכמובן בתוספת הרושם האישי שקיבלתם מפגישותיכם ושיחותיכם עם נציגי חברות ההובלה השונות.

בהצלחה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן