אזהרה לציבור הרחובותי: סכנת התחשמלות ממברשת שיער

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, יעקב וכטל, מזהיר את הציבור מפני שימוש במוצר מסוג מברשת שיער חשמלית Fast hair straightener דגם HQT-906, העלול לסכן את בריאותו.ולהסתיים בהתחשמלות
בבדיקות שערך הממונה על התקינה, באמצעות מכון התקנים, נמצא כי המוצר אינו עומד בדרישות התקן הישראלי הרשמי החל עליו, ת"י 900 חלק 2.23: "בטיחות מכשירי חשמל ביתיים ומכשירים דומים", ועלול לסכן את המשתמשים בו, לרבות סכנת התחשמלות. נוכח תוצאות הבדיקה, מפרסם היום הממונה, הודעה לציבור על סכנת השימוש במוצר, ובמקביל ננקטו אמצעים מינהליים כנגד המשווק.

המוצר הוצע למכירה במגוון אתרי אינטרנט ונרכש ע"י הממונה על התקינה, לשם בדיקתו, באחד מהם. עם זאת, מדגיש הממונה על התקינה כי יתכן ומוצר זה נמכר גם בשמות מסחריים אחרים, ולכן טרם ביצוע הרכישה, יש לוודא כי למוצר הנרכש יש אישור התאמה לתקן הישראלי.

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה מדגיש כי חלה חובה, על פי חוק התקנים, על כל יצרן/יבואן/משווק/ספק לעמוד בהוראות התקן הרשמי על כל מוצר המחוייב בכך. מינהל התקינה מבצע בדיקות שוטפות ויזומות על מוצרים עליהם חל תקן רשמי. מי שאינו עומד בהוראות התקן הרשמי צפוי לסנקציות, הן במישור המנהלי והן במישור הפלילי.
מצ"ב קישור לאתר מכון התקנים הישראלי בנושא חיפוש מוצרים מיובאים הנבדקים במכון התקנים – http://www.sii.org.il/222-he/SII.aspx
להלן תמונות המוצר:

סוג המוצר והדגם:
מברשת שיער חשמלית: Fast hair straightener
דגם: HQT-906

הליקויים שנמצאו:
1. סכנת התחשמלות:
פתיל זינה – במהלך הבדיקה אחד הגידים של הכבל נשברו.
2. המוצר נכשל בבדיקת הפרעות אלקטרו-מגנטיות (EMC).

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *