fbpx

איזו בריכת שחיה ביתית הכי כדאי לבנות?

megalinks122

megalinks122

הקמת בריכת שחייה ביתית נחשבה לסמל סטטוס עד לא מזמן אולם היום כל מי שמחפש לשדרג את איכות חייו יכול למצוא מנעד שלם של בריכות שחייה בטווח מחירים אטרקטיבי. רבים יעדיפו להקים בריכות מבטון שזמן הקמתן הינו ארוך ויש שיעדיפו להקים בריכה פרטית פשוטה ויותר מהירה להקמה.

בטרם מחליטים על סוג הבריכה שתתאים לגינה הביתית ולכל יתר השיקולים, מומלץ להתייעץ עם חברה מקצועית שמתקינה בריכות שחיה שתדע לפרוט עבורכם את המגוון ואת כל הדרישות שיש לעמוד בהן בהקשר לכל בריכה ובריכה. מה שטוב בכל הסיפור הזה, שלאור המגוון וטכנולוגיות הבנייה המתקדמות, תוכלו למצוא די בקלות את הבריכה שתתאים במדויק לצרכים, לתנאי הסביבה ולתקציב שלכם. חשוב לקחת בחשבון את עלויות התחזוקה של כל בריכה, את בניית הדק מסביב הבריכה ורק אז להחליט על סוג הבריכה שתתאים.

תמונה:אמנות הגינה הקסומה – עיצוב, הקמת גינות ובריכות שחיה ביתיות.

אז איזו בריכת שחייה ביתית הכי כדאי לכם לבנות?

כל סוגי הבריכות המומלצות

כשאנחנו מוציאים מהרשימה את הבריכות הפשוטות מהפלסטיק או PVC שאותן ניתן לרכוש היום בכל חנות צעצועים, כל יתר הבריכות, ברובן, זקוקות להיתר בנייה מטעם הרשות המקומית.

בריכת בטון

בראש הרשימה מתייצבת לה בגאווה בריכת הבטון הקלאסית שכולנו מכירים, בריכה שכדי להקים בריכת בטון נדרש יהיה לחפור בור עמוק באדמה ולבצע פעולות יציקה וציפוי באמצעות בטון. מדובר בבריכה שזמן ההקמה עולה על חודש ימים, היא דורשת אנשי מקצוע רבים שיסייעו בהקמתה ובהתאם לזאת מדובר בבריכה שתחזיק שנים ארוכות קדימה ושלא תצריך תחזוקה גבוהה, היא מרשימה ביותר ולא בכדי העלות שלה גבוהה מכל יתר הבריכות ומתחיל מ 100 אלף ש"ח.

בריכות פיברגלס

בגזרת הבריכות היותר זולות, תמצאו את בריכת הפיברגלס. בריכה זו מגיעה בשלמותה ובצורתה הייעודית ישירות מהמפעל ומונחת בתוך הקרקע באמצעות מנוף. לעומת הבטון, כאן יחסכו לנו ימי עבודה רבים בשטח והעלות שלה היא סביב כמה עשרות אלפים. החסרונות שלה לעומת בריכת הבטון שהיא מצריכה תחזוקה גבוהה ויהיה צורך לחדש את הגוון שלה מדי עונה וכן לתקן בקעים בקרקעית.

בריכות מתועשות

בריכות מתועשות הן בריכות המורכבות מפלטות ייעודיות (הבנויות מפנלים של פלדה או פוליאתילן מוקצף ) המחוברות יחדיו ויוצרות את המעטפת ולאחר מכן , יציקת בטון – שגם יוצרת את רצפת הבריכה – שעליו נמתחת יריעת פי בי סי שעוטפת את הקירות ואת קרקעית הבריכה. היתרונות בבריכה מתועשת הינן העמידות, הקלות של ההתקנה והאלסטיות של העיצוב שלה. טווח המחירים של בריכה מתועשת הינו רחב אך עדיין זול יותר מבריכת בטון. החיסרון טמון בנטייה שלה לזוז מעט עם השנים, במידה ולא נוצקו כלונסאות, אך היא עדיין נחשבת לעמידה יותר מבריכת הפיברגלס.

טיפים בעת בחירת הבריכה

היתר בנייה  –  כמו כל מבנה קבע, ההפך ממבנה נייד, דורש היתר בנייה. כך גם בהקמת ברכת שחייה ביתית יש לקחת בחשבון את נושא קבלת ההיתר. עבור זה נדרש יהיה להוציא דו"ח שמכיל את תכנית הבנייה ולו מצורף מסמכים רלוונטיים כמו חישובי מדידות של המרחב, מפה מצבית, חומרי הגלם שממנה היא תיבנה, ייעוץ של אנשי מקצוע כמו יועץ אינסטלציה, יועץ בטיחות וכולי. בנוסף, רשויות מסוימות עשויות לדרוש פירוט אודות תיחום וגידור השטח שזה כבר מוביל אותנו לכל עניין הבטיחות בבריכה.

בטיחות – בריכה היא סביבה מסוכנת במידה ולא שומרים על כללי הבטיחות ולכן יש לקחת בחשבון את כל נושא הבטיחות כבר בתהליך תכנון המבנה. יש צורך לגדר ולתחום את המבנה באמצעות גדר מעץ, לבנות דק, או כל חיפוי בטוח שלא ניתן להחליק עליו בזמן שהוא לח, לדאוג לתחזוקת המים שישמרו נקיים מלכלוך וחיידקים וכו'.

השקעה לטווח הארוך – חשוב לזכור שכל הקמת בריכת שחיה בבית פרטי תעלה את ערך הבית וזאת אחת הסיבות שמשתלם יהיה להקים בריכת שחיה עמידה לאורך שנים כזו שמושתתת עמוק באדמה, שמאפשרת ליהנות מאיכות חיים בכל עונת הרחצה ויחד עם זאת מנכס נדלני בעל ערך גבוה. לכן, חשוב לבחור בקפידה את סוג הבריכה שתיבנה בחצר ולא להסתפק בבריכה שעלותה גבוהה אולם לא מצליחה להניב השקעה עתידית שתוכלו באמת ליהנות מרווחיה.

 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: