fbpx

איזו שרה ביקשה לפגוש את רחמים מלול עוד לפני מינויה ואיזה צעד מחאתי עשה אביב איטח ומדוע

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print
ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

השבוע במנגל: מי השרה הבכירה שביקשה להיפגש עם ראש העיר, מדוע רגזו חברי מועצת העיר מהקואליציה ומהאופוזיציה, איזה שכן פגשו רחמים מלול ויניב מרקוביץ' בירושלים ואיזו מתנה מקורית קיבל יקיר צברי, אביו של הקומיקאי המצליח אוראל.

 

ראשון: חבר המועצה אבי קינד נצפה גורר עגלה ובתוכה עציצים לשתילה. קינד סיפר בהתלוצצות שהוא החליט לסייע לאגף הגינון של העירייה, כעבור מספר דקות נראה קינד והעגלה סמוך לחנות חדשה שפותח ברחוב יעקב, בר עם יינות, סלטים וגבינות מיוחדות, הפתיחה בקרוב.

אבי קינד והעציצים ששתל

 

תחילת שבוע: זוכרים שלפני חודש העלתה חברת המועצה איטל אלשיך בציר פוסט, ותייגה את עורך ומפיק תערוכות מטעם "אנשים ומחשבים", וקראה ליהודה קונפרטס לגייס עוד נשים לתערוכת ערים חכמות (14/6) במקום שתופיע רק אישה אחת מתוך פאנל שופטים של 7 אנשים. מסתבר שקונפרטס לא הגיב בכעס אלא אפילו אימץ את ההצעה וכך שינה את המודעה, כשהפעם נראתה נוכחות מרשימה יותר של נשים. אלשיך פירגנה לקונפרטס ואמרה: "מאחלת לכולנו פרטנרים כמו קונפרטס שביחד נכה בסלע פעם, פעמיים, שלוש…עד שייצאו ממנו מים וגם מענה לייצוג הולם של נשים בכל התחומים והמשרדים". המנגל מסכם "שאפו על המהלך ועל השינוי".

 

איטל בציר אלשיך

 

ראשון: השבוע עלו לירושלים ראש העיר, רחמים מלול, וחבר המועצה גיא צור, מחזיק תיק התחדשות עירונית ופרוייקטים לכנס "עיר הנדל"ן בנושא ערים מתחדשות, עם בכירי ענף הנדלן בישראל ממשרד הפנים, משרד השיכון, רשויות אחרות ועוד. שם השתתפו השניים בלא פחות מארבעה פאנלים (!!) שונים לבקשת המארגנים – 3 לראש העיר ואחד לחבר המועצה צור. למנגל נודע כי רבים ביקשו לשוחח מלול, כיוון שרחובות נחשבת לעיר מובילה בתחום עם הפרויקטים שהוא מוביל יחד עם צור בקרית משה, מילצ'ן, אושיות ומתחם האצל. במהלך אחד הפאנלים פירט מלול מהם הצעדים שעל הממשלה החדשה לעשות על מנת להוריד את מחירי הדיור, והמנחה אמרה – מכאן, אנחנו קוראים לשרת הפנים איילת שקד לטפל בנושא – והציעה למלול להיפגש עימה "היא כבר ביקשה להיפגש איתי" ענה לה מלול. המנגל מחכה לתמונות הפגישה.

רחמים מלול גיא צור ואיילת שקד

 

שני: סגן ראש העיר עו"ד יניב מרקוביץ' לוקח פסק זמן מהעבודה הסזיפית, מזמין קפה ומאפה באפליקציה של קפה ארומה בעיר ומגיע לעבוד קצת על המחשב בניחותא.

יניב מרקוביץ בארומה

 

שלישי: אחרי שזכתה בפרס החינוך, קטפה רחובות השבוע פרס נוסף: אחת מעשר הערים הירוקות בישראל. סגן ראש העיר יניב מרקוביץ' ומנכ"ל העירייה דורון מילברג שמו פעמיהם לירושלים, אל בנייני האומה שם הוכרזו הערים הזוכות בפרס. אליהם הצטרף ראש העיר מהכנס הקודם. כאשר הגיעו למקום ההכרזה, גילו כי גם השכן הקרוב, ראש עיריית יבנה, נמצא במקום על מנת לזכות בפרס . כאשר עלה צבי גוב ארי לבמה ונשא דברים הוא בירך את החברים מרחובות ואמר – טוב שיש פרסים כדי שניפגש … דווקא בירושלים! עוד זכו : שדרות, שיוצגה עי אלון דוידי ראש העיר שהתפטר כזכור מרשימת ימינה. דוידי ניגש לברך את מלול והשניים נצפו מסתודדים . המנגל עדיין מנסה לברר על מה הם דיברו.

 

רביעי: הקרנת הפרק האחרון של סדרת "בני אור", מגיע לכבד בנוכחותו מעריץ מוכר- ליאם גולן. סדרת הפשע המוצלחת הוקרנה ב- yes ועסקה במקרים של בני נוער משיכון ב' בבאר שבע שנקלעו למציאות פשע חמורה של גמילה מסמים. הסדרה גרמה להשפעה נרחבת בקרב בני הנוער בארץ ולצד הצלחתה חטפה גם לא מעט ביקורות.

ליאם גולן

 

רביעי:  כוכבת הילדים רינת גבאי הופתעה ושמחה לגלות את אילן גרזי מנהל בימת הנוער בקהל הרב שגדש את גן המגינים במסגרת שבוע הספר. רינת סיפרה בהתרגשות שגרזי היה המדריך שלה בצופים וגם שיחקו יחד בהצגה בתיאטרון ארנה פורת לילדים ונוער. עוד בבימת הנוער, נערכו השבוע אודישנים מוקדמים לאקס פקטור, בין הניגשים לבחינות נצפו – מאי קריטי, אביב חלימי ועוד רבים וטובים. אלה אטדגי בתו של אסף חניכת בימת הנוער שוכנעה להכנס לאודישנים וזכתה לשבחים רבים. למנגל נודע כי זה היה אודישן החוץ הטוב ביותר שהיה להם, בהצלחה למתמודדים.

מימין- מאי קריטי, אביב חלימי, אילן גרזי ורינת גבאי

 

חמישי: מזל טוב לראש העיר לשעבר שוקי פורר לרגל 77 אביבים. בניו- שר החקלאות עודד פורר והשופט צביקה פורר חגגו לו בצניעות יחד עם בני המשפחה. אחת הברכות המרגשות שנכתבו לפורר היתה מחבריו מהלהקה הצבאית בהם גבי ברלין.

 

חמישי: מסיבת סיום לכוכבת הרשתות החברתיות, הנסיכה אלין גולן לרגל סיום לימודי החטיבה, אלין חגגה עם אמה מלכת היופי אילנית לוי ואביה החורג אלירז שדה– השניים כידוע נמצאים בשלבי הריון מתקדמים לצד שיפוצים מתמשכים בביתם שבשכונת המדע, אבל שצריך לחגוג הכל נעצר והנסיכה אלין זוכה למלוא תשומת הלב. בהצלחה.

אילנית אלין ואלירז צילום אינסטגרם

 

חמישי: יו"ר האופוזיציה מתן דיל וחברו לרשימה אביב איטח נפגשים לארוחת צהריים במסעדת שערבי שבשכונת שעריים. לפתע, נכנס חברם למועצה ויו"ר מרחב הסתדרות העובדים עודד עמרם, השלושה מתישבים ומסתודדים, מענין אם ומה סוכם. נמשיך לעקוב.

מתן דיל ועודד עמרם במסעדה

 

שישי: חבר המועצה עו"ד אבי מוזס מבחין בהצבת סככות וכסאות מול ביתו ולא מבין מה פשר האירוע. שאתר "רחובות ניוז" פרסם את אירוע הסרת הלוט לזכר רב סרן סמי בן נעים ז"ל,  מבין מוזס מה היה שם ומופתע שלא הוזמן. גם חברו למועצה אביב איטח רגז שלא הוזמן וכצעד מחאתי שלח מכתב לראש העיר רחמים מלול, בנוסף, יצא איטח מחברותו בקבוצת הווטסאפ של מועצת העיר. למנגל נודע שחברי מועצה נוספים שלא הוזמנו רגזו מאוד, המשך כנראה יבוא.

שישי: חברת המועצה עו"ד קארין ברגינסקי מארגנת שני אוטובוסים חינם, טיול לירושלים לדוברי השפה הרוסית ומסכמת את ההצלחה: "זה היה יום כיף אמיתי- ביום ירושלים הקדושה. להכיר תושבים מקרוב ולבלות איתם זמן איכות במשך 8 שעות. אני רוצה להודות מקרב לב לסוכנות היהודית העולמית וליד לעזרה הנפלאים על מימון הטיול המקסים, למדריכים הנפלאים אליעזר פרידלנד ומיכאל עזר מאם אשכחך על ההדרכה הבלתי נשכחת, לחברי היקר אלון קיסר על הסיוע ולאחרון חביב שותפי וחברי היקר מתן דיל.  שנמשיך לנסוע, להכיר ולחוות. שלכם עו"ד קארין ברגינסקי חברת מועצת עיר".

 

שישי: הקומיקאי הרחובותי המצליח אוראל צברי ומשפחתו חוגגים יום הולדת מאוחרת לאביהם יקיר. החגיגה נערכה בביתם עם עוגה מקורית וכיתוב מיוחד: "אבא אתה הזכייה שלנו", ועליה טופס פיס שאכל יקיר וברך: " כשם שאכלתי את הטופס כך יעלו המספרים הנכונים". המנגל מאחל שוב מזל טוב.

 

לאחרונה הועלו ברשתות החברתיות תמונות של ראש הממשלה נפתלי בנט ונשיא המדינה החדש בוז'י הרצוג עם האדמור מחסידות קרעטשניף. נראה שלמרות שבממשלת בנט אין חרדים, לחסידות יש את הקשרים הנכונים בנפרד.

 

 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: