איך רוכשים דירה? עצות שמומלץ לקרוא

buypostil

buypostil

קרדיט תמונה: pixabay

אם אתם מעוניינים לרכוש דירה, חשוב מאוד שתוודאו שאתם מוכנים לכך. עליכם לוודא כי ההכנסה שלכם יציבה וקבועה וכן שיש לכם את ההון העצמי הנדרש עבור רכישה מערך הנכס בקנייה. כמו כן, התשלום החודשי למשכנתא לא צריך להיות גדול יותר משליש מסך ההכנסות של בני הזוג בכדי לאפשר קיום סביר להוצאות השוטפות. במאמר הבא תקבלו כמה עצות שיסייעו לכם לרכוש דירה בצורה הטובה ביותר.

עצות חשובות לרכישת דירה

כיום ניתן למצוא לא מעט דירות חדשות למכירה ועל כן, חשוב מאוד לרכוש דירה בצורה חכמה. הנה כמה עצות חשובות שיסייעו לכם לרכוש דירה בצורה הטובה ביותר:

ראשית כל, חשוב שתדעו כי לא מעט משקיעי נדל"ן מעדיפים לרכוש דווקא דירות קטנות יותר וזאת בשל העובדה שהן זולות ובהתאם לכך גם התשואה שהן מניבות תהיה גבוהה יותר וגם הסיכון בהשקעה יהיה נמוך יותר. מעבר לכך, את הדירות הללו יותר קל להשכיר. לכן, אם אתם מחפשים דירה להשקעה לרכישה, כדאי שתחפשו דווקא דירות קטנות.

הדבר הראשון שיש לעשות טרם אתם רוכשים דירה, בין אם למגורים ובין אם להשקעה הוא לבחור דירה באזור טוב. דירה באזור טוב היא דירה שיהיה לכם נוח ונעים להתגורר בה ומעבר לכך, אם מדובר על דירה להשקעה הרי שמדובר על דירה שיהיה לכם קל הרבה יותר להשכיר. כדרי לנסות לזהות פוטנציאל באזורים שבהם מחירי הדירות עדיין נמוכים וצפויים לעלות בשל הקמת תשתיות של כבישים או רכבת, בניית מוסדות אקדמאיים, הקמת שכונות חדשות או מוקדי תעסוקה ועוד.

עצה טובה נוספת לגבי המתלבטים לגבי האזור של רכישת דירה היא: אם אתם לא אנשים שמסוגלים לזכות בפריפריה, אל תרכשו דירה בפריפריה רק בשל העלות הזולה שלה באופן יחסי שכן, חוסר שביעות הרצון שלכם לא תהיה שווה את המחיר זול יותר.

עצה נוספת היא לבדוק דירות בפרויקטים של פינוי בינוי או תמ"א 38. לא פעם מדובר על דירות חדשות ואיכותיות מאוד, במחירים מאוד נוחים בשל העובדה שהן מהוות חלק מפרויקט התחדשות עירונית.

אם מדובר על רכישת דירה מקבלן, חשוב מאוד לבצע את כל הבדיקות הנדרשות טרם רוכשים את הדירה המדוברת. מלבד בדיקת האזור ובדיקת המפרט של הדירות, עליכם לבדוק האם מדובר על קבלן רשום שניתן לסמוך עליו, האם מדובר על קבלן אמין, האם הקרקע שעליה הוא בונה רשומה על שמו או שהוא קיבל חכירה על הקרקע לאורך זמן רב ועוד. כמו כן, חשוב מאוד שלא לחתום על חוזה מול קבלן שלא בנוכחות עורך דין שיסייע לכם לבחון את כל הסעיפים של החוזה וכן לוודא כי הזכויות שלכם בתהליך מוגנות בצורה הטובה ביותר. יש לקרוא את כל מה שחשוב אודות רכישת דירות חדשות מקבלן טרם ניגשים לתהליך רכישה של דירה מעין זאת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן