בהלת הקורונה:הווטרינר העירוני מוציא הנחיות לעסקי המזון בעיר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

דר' אבי צרפתי, הווטרינר העירוני, פרסם היום הנחיות לעסקים ברחובות העוסקים בנושא ההסעדה, במאמץ למנוע הידבקות בנגיף הקורונה בעיר. דר' צרפתי: "בתי העסק בתחום ההסעדה והמזון מחויבים לשלומם של התושבים המבקרים בשטחם. אנו קוראים לכל בעלי העסקים בעיר להקפיד הקפדה יתירה בכל הקשור לניקיון, היגיינה ומניעת הדבקה"

להלן הנוסח המלא של מסמך הוטרינר העירוני שהופץ היום ומיועד לאיטליזים, מסעדות וכל בית עסק העוסק במזון:
"נגיפי קורונה הינם משפחה גדולה של נגיפים הידועים כגורמים למחלות בבעלי חיים ועלולים לגרום לתחלואה גם בבני אדם. ארגון הבריאות העולמי החליט להעניק שם רשמי לנגיף SARS-CoV-2, ולמחלה שהוא גורם. COVID-19.
בתאריך 30.01.2020 הכריז ארגון הבריאות העולמי על ההתפרצות כאירוע חירום בבריאות הציבור והעלה את הערכת הסיכון העולמית להתפשטות 19COVID- והשלכות מכך לרמה הגבוהה ביותר.
קיימת העברה מאדם לאדם. תקופת הדגירה המשוערת הינה 7-5 ימים (הטווח נע בין 2 ל- 14 ימים).

התנהלות בבתי האוכל

1. יש להקפיד על רמת היגיינה גבוהה ביותר, ניקוי שולחנות, ויטרינות ומשטחים אחרים בתדירות גבוהה וחיטוי עם תרסיס על בסיס אלכוהול 70%.

2. כל המוצרים הנמכרים שאינם ארוזים ימצאו מאחורי מגן עיטוש – ויטרינה או וילון ניילון.

3. צוות עובדי המטבח וההגשה – הקפדה על היגיינה אישית גבוהה הכוללת שטיפת ידיים יסודית במים חמים וסבון מיד עם הכניסה למשמרת , בחזרה מהשירותים, הפסקה, ומגע עם ציוד מלוכלך.
יש להקפיד לשטוף ידיים בתדירות גבוהה ככל האפשר.

4. עובדי מטבח והגשה חולים או כאלה הנדרשים לשהות בבידוד על פי הנחיות משרד הבריאות – אסור להגיע לעבודה עד החלמה מלאה או סיום תקופת הבידוד.

5. הדחה של כלי הגשה (צלחות וסכו"ם) – למשך 2 דקות לפחות בטמפ' של 70 מעלות צלזיוס לפחות. הברקה רק עם נייר חד פעמי."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *