בואו נעשה לנו רב

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

החלטה על מינוי רב ספרדי לעיר רחובות עמדה במרכז ישיבת מועצת העיר שנערכה אתמול בלשכתו של ראש העיר,רחמים מלול .עודד עמרם שדרש להתעכב עם ההחלטה "זה לא הזמן המתאים לכך בזמן שמפטרים אנשים במועצה הדתית ועדיף להמתין כמה חודשים ,מה עוד שהרב הראשי לרחובות הודיע לי כי בכוונתו לפרוש בעוד כ-3 חודשים מתפקידו"

אמש(ראשון) נערכה ישיבת מועצת עיר מס' 46 שלא מעט חברי מועצה נעדרו ממנה בשל נסיבות אישיות .סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך ,זוהר בלום ורל"ש ראש העיר,דודי אשכנזי נמצאים עם משלחת ההיגוי של העירייה במיניאפוליס בארה"ב. יו"ר האופוזיציה ומי שהיה ממובילי המאבק נגד מינוי רב ספרדי נוסף ,אביב איטח ,השוהה בחופשה פרטית בתאילנד. והן יערה ספיר שנבצר ממנה להגיע לישיבה.
כאמור ,האישור למנות רב ספרדי אחרי הצעה לסדר היום שהגישו חברי המועצה גיורא בן ארי ושי קזיוף שטענו כי עיר בסדר גודל של רחובות מן הראוי יהיה למנות רב נוסף לעיר .אומנם האישור התקבל ברוב גדול כאשר 2 חברי המועצה אבי קינד ומרה קנבל נמנעו והן 5 חברי מועצה נוספים ירון אמיר, יניב מרקוביץ, רוני באום , יעל בק ועודד עמרם הביעו התנגדות, הגדיל לעשות האחרון בנימוק משכנע כי זה לא הזמן המתאים למהלך שכזה ומן הראוי שההחלטה בנידון תיבדק בעוד כמה חודשים .היות ומצד אחד מפטרים מהמועצה הדתית כ-70 עובדים ומנגד בשיטת הדלת המסתובבת ממנים רב ספרדי לעיר בעלויות לא נמוכות. בנוסף,עמרם זרק פצצה פוליטית שטען כי הוא נפגש בימים האחרונים עם הרב הראשי שמחה כהן קוק שליט"א שבקרוב ימלאו לו 87 ומשיחות אישיות התברר לו כי בכוונת קוק להודיע על פרישה מהתפקיד בעוד כ-3 חודשים ולכן יהיה נכון להמתין את הפרק הזה ולמנות רב ספרדי במקום הרב האשכנזי . גם חברת המועצה יעל בק תמכה במילותיו של עמרם וציינה שמדובר בבזבוז כספי ציבור שלא לצורך. על אף שמועצת העיר אישרה בסופו של יום מינוי רב נוסף לעיר. זהותו עדין לא מוסכמת על כולם מאחר ויש מחלוקת לגבי העדה ממנו הוא יגיע .בעוד ראש העיר מלול תומך ברב גדעון בן משה ,בקרב העדה התימנית יש מחלוקת בנושא והם מתכוונים להציג מועמד מוסכם משלהם .
חשוב להדגיש כי התהליך של הקמת ועדת האיתור ייחל רק בעוד מס' חודשים אותו אמור להוביל שר הפנים,אריה דרעי, אך לאור ההתפתחויות השעות האחרונות עם דבר מעצרו של דרעי הבוקר(שני) ביחד עם רעייתו ועוד כ-14 חשודים מכל רחבי הארץ במסגרת החקירה המנוהלת בלהב 433 בחשדות לקיומן של עבירות מיסוי בתחום נכסים לא מן המניין שההליך יתעכב עוד יותר מהצפוי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *