בונים בית פרטי? כך תדעו מה המחירים

buypostil

buypostil

קרדיט תמונה: FREEPIK

—תוכן שיווקי—

אם אתם חושבים על בניית בית פרטי, אחד הדברים הראשונים שאתם צריכים לעשות הוא לקבל מושג מדויק לגבי העלויות. הדבר האחרון שאתם רוצים הוא למצוא את עצמכם בסופו של דבר תקועים באמצע תהליך הבניה כי נגמר לכם התקציב, או לאחר סיום הפרויקט כשצברתם חובות בסכום בלתי הגיוני עבור ההכנסות החודשיות שלכם, בגלל שהעלות הכוללת של בניית הבית ביתה הרבה יותר גבוה ממה שציפיתם. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא לקבל הצעות מחיר מקבלנים שונים. זה ייתן לך מושג טוב מה המחירים עבור חומרים ועבודה באזור שלך. זה גם רעיון טוב לשאול בסביבה להמלצות. דבר עם חברים, משפחה ושכנים שבנו לאחרונה בתים. הם יכולים לתת לך תובנות חשובות לגבי התהליך ולעזור לך להימנע מטעויות כלשהן. עם קצת תכנון ומחקר, אתם יכולים להיות בטוחים שהבית החדש שלכם ייבנה בזמן ובתקציב. במאמר זה נסקור 5 גורמים קצת פחות ידועים שיכולים להשפיע רבות על העלות הסופית של הבית הפרטי שלכם.

עוד 5 דברים המשפיעים על מחיר הבית

אם אתם רוצים לדעת את המחירים השונים הגורמים על עלות בניית בית פרטי כדאי לכם לעשות בדיקה באתרי אינטרנט אמינים שיש בהם את המחירים מתעדכנים של  הגורמים השונים המשפיעים על מחירי הקרקע והבניה בישראל. בכל מקרה, חשוב שתשימו לב לשניים מהגורמים הבאים המשפיעים משמעותית על מחירי הבית הפרטי שאתם רוצים לבנות, ולפעמים הם פחות ידועים או פחות שמים לב אליהם:

גודל ומורכבות הבית:

ברור שבית גדול ומורכב יותר יהיה יקר יותר לבנייה מאשר בית קטן ופשוט יותר. יש אנשי מקצוע שנותנים הערכה של עלות הבית על פי מ"ר כשהם מתמחרים את כל מטר ב4-7 ש"ח, תלוי באיכות הבניה ובחומר ממנו ייבנה הבית הפרטי שלכם. ממילא גם ניתן להסיק שככל שהבית יהיה גדול יותר – כך המחיר יהיה גבוה יותר בהתאם. אולם לא רק הגודל קובע אלא גם המורכבות. בית שדורש מקבלן לעשות זוויות קשות, גימורים קשים, חללים לא קונבנציונליים בבית ועוד אטרקציות שונות, שיכולות להיות מאד יפות בעיני המתבונן או בעל\ת הבית ועיצובי בצורה נהדרת – אך חשוב לדעת שבסופו של דבר המורכבות של הבניה היא גורם משפיע ישירות על מחיר עלות הבנייה של הבית הפרטי שלכם.

עיצוב הבית:

סוג העיצוב שתבחרו לבית שלכם ישפיע גם על העלות הסופית. אם תרצו עיצוב בהתאמה אישית, ברור שזה יהיה יקר יותר מאשר אם תבחרו עיצוב סטנדרטי מקטלוג קבלן. אגב, זו אחת הסיבות שאנשים רבים מעדיפים לקנות מ'קבלן מפתח' שנותן דגם אחיד – דווקא חוסר ההתעסקות בעיצוב, היא זו שמאפשרת לקבלן לבנות בצורה שהוא רואה לנכון כקלה יותר לביצוע וממילא גם הזולה ביותר עבורכם.

לסיום

יש עוד גורמים נוספים המשפיעים על מחיר הבית  הפרטי שאתם רוצים לבנות, מה שבטוח הוא שלא כדאי להיכנס להרפתקה הזו לפני שעושים בירור מעמיק ומבינים לקראת מה אנחנו הולכים.

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: