ביוזמת קארין ברגינסקי נערך שיח פתוח בנוגע להתקנת מצלמות במעונות

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

התקיים שיח פתוח במרכז לגישור בנוגע להתקנת מצלמות במעונות יום מגיל 0 עד 3 ביוזמת חברת המועצה קארין ברגינסקי.

שיח פתוח במרכז לגישור בנוגע להתקנת מצלמות במעונות יום מגיל 0 עד 3 נערך אתמול (רביעי) בנוכחותמנהלת אגף החינוך  אפרת צוקרמן, מנהלת גיל הרך ברשת החוויות אסנת לוי, מנהלת מרכז לגיל הרך איילת הראל, מנהלת גן פרטי  גילה רחמני והורים. השיח נערך ביוזמת חברת המועצה קארין ברגינסקי שהגישה לראש העיר רחמים מלול דרישה לישם את חוק המצלמות במעונות העירייה כבר בשנת הלימודים הקרובה ואף יזמה הפגנה בנושא,אך לאחר שהגיעו הבנות בין הצדדים והוחלט על שיתוף פעולה והן שיח משותף דרך הגורמים העיקריים בעיריית רחובות הם דנו בסוגיות הנוגעות להתקנת מצלמות, היתרונות והחסרונות והלקונות והכיצד ניתן להתגבר על מנת להוציא את המיטב.

כבר שנה פועלות המצלמות במעונות השייכים לרשת חוויות ונטען, כי העניין מבורך והכל למען השקיפות והכי חשוב לטובת הילד.
עוד עולה, כי המרכז לגיל הרך נותן מענה למעונות פרטיים, לצוות החינוכי וגם להורים.בנוסף , מגיל 3 יש דלת פתוחה בשירות הפסיכולוגי.

קארין ברגינסקי אמרה :”שתפנו את הצוות על כך שאנו ההורים, מוצאים את עצמנו המון פעמים חסרי יכולת לקבל מענה עקב היעדר מידע בסיסי, דהיינו למי עלינו לפנות כשהילד נרשם לגן פרטי- מי הגורם המפקח? הכיצד לבחור גן? מה הפרמטרים והקריטוריונים להטלת ספק וההפך? הכיצד מזהים סימנים לאלימות?

הצענו להוסיף באתר העירייה, מידע רלוונטי/ הנחיות/ המלצות עירוניות, אשר יעזרו להורים לבחור את הגן ולדעת למי לפנות בעת הצורך/ מי הגורם המוסמך שיכול לסייע.

בנוסף הצענו לקיים חונכות בין גננת/גנן וותיק/ה לגננת/ גנן חדש/ה.

הצענו לקיים יותר קורסים/ השתלמויות ושהכל יעבוד בצורה של משולש, דהיינו שיהיה מענה גם לצוות החינוכי, גם להורים וגם לאוצרות.
השיח היה נעים, פורה וניכר שת”פ.
מקווה שנמשיך לקיים שיח ולהעלות את הסוגיות כדי לפתורן.
תודה רבה לכל מי שהגיע. לראש העיר  רחמים מלול ומחזיק תיק חינוך זהר בלום על שת”פ.והן לאביבה חליבי על האירוח במרכז לגישור המקסים”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן