ביקור ממלכתי: שרת הקליטה והעלייה: "תמיד כיף לבקר בקריית משה, אני מרגישה כאן בבית"

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

שרת העלייה והקליטה תמנו שטה בסיור ראשון בעיר רחובות. "עצם הנוכחות שלה בשכונת קרית משה זאת אמירה מאוד חשובה גם בימים של קורונה. לא התחלנו לעבוד, אנחנו עובדים והאתגרים הם רבים".

 

היום (שלישי), הגיעה שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו שטה לסיור ראשון בעיר.  השרה תמנו שטה הוזמנה למפגש עם פורום חברי מועצה בני הקהילה- תמרץ', ועם חבר המועצה שאול צגהון וקבוצת פעילים ממטה יוצאי אתיופיה סניף רחובות של מפלגת כחול לבן שתמכו לאורך הבחירות לממשלה.

הערב (שלישי)  הגיעה שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה תמנו שטה לביקור בעיר רחובות, במסגרתו השרה נפגשה עם פורום חברי המועצות יוצאי אתיופיה הארצי "תמרץ"' אשר פועל לקידום מהלכים ארציים ומקומיים לייעול המענים והשירותים שניתנים על ידי חברי המועצה ברשויות השונות לציבור הרחב ובכל הנוגע לתכניות ייעודיות עבור קהילת יוצאי אתיופיה בפרט.

השרה תמנו שטה יזמה ומובילה שורת רפורמות לקידום ושילוב הוגן כלפי עולים בכלל וכלפי יוצאי אתיופיה בפרט. השרה עובדת על מתווה להעלאת הממתינים באתיופיה ופועלת מאחורי הקלעים מול הגורמים הרלוונטיים. כמו כן, רק בשבוע שעבר הגיעה לסיכום מול שר האוצר, חה"כ ישראל כץ להקצאת סכום של 80 מלש"ח לטובת הארכת סל הקליטה לעולים מרחבי תבל, תמיכה לעסקים והארכת וואצ'רים ללימוד השפה העברית "אני זוכרת מה האתגרים של העדה ואני זוכרת מה הם אתגריו של עולה" אמרה השרה תמנו שטה.

שרת העליה והקליטה פנינה תמנו שטה במתנ"ס קרית משה צילום: רחובות ניוז

שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה: "דע מאין באת ולאן אתה הולך". אני זוכרת היטב מהם האתגרים של עולה ומהם אתגרי העדה. אני פועלת למען הקהילה, העדה ולמען העולים וזוכרת מאין באתי. כנציגתכם בממשלה, אמשיך להוביל לשינוי ואמשיך לעבוד על מתווה העלאת הממתינים למען איחוד משפחות אחינו ואחיותינו ולמען הגשמת חלומם – בע"ה שנה הבאה בירושלים".

חבר מועצת העיר שאול צגהון

חבר מועצת העיר רחובות שאול צגהון סיכם "קודם כל אני רוצה לברך את השרה בתפקיד החשוב הזה. עצם הנוכחות שלך ברחובות בשכונת קרית משה היא זאת אמירה מאוד חשובה גם בימים של קורונה זה סופר חשוב. אנחנו עוד לא התחלנו לעבוד, עובדים! זה המשך של עבודה אחרי השיחה עם הפעילים של רחובות, האתגרים הם רבים, אבל שיש שיתוף פעולה והשרה באמת נוכחת ומגיעה מבחינתנו זו אמירה משמעותית ונכסים כאלה זו זכות מאוד גדולה ואני מאוד שמח שבאת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *