בעקבות גל האלימות המינית נערכה בעיר מחאה רא

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב print

ביום שישי האחרון  יצאו קבוצת צעירים וצעירות לרחוב הרצל ברחובות כדי להביע מחאה כנגד אלימות מינית, זאת כחלק ממחאה ארצית בעקבות מספר מקרי אונס קבוצתי שהתפרסמו בשבועות האחרונים.

המפגינים שהגיעו לרחוב הראשי של העיר חילקו עלונים לעוברים ושבים שבהם הייתה כתובה ביקורת על הסיקור התקשורתי של האירועים וביקורת על נורמות חברתיות שלטענתם מעודדות אלימות מינית. כמו כן העלונים הפצירו בקוראיהם לדבר ולחנך את ילדיהם באופן שימנע מקרים כאלה בעתיד.

“במוקם לתמוך בקורבן, באתרי החדשות מתייגים את הקורבן כאשמה ולפוגעים קוראים ‘בני טובים’. מי שאונס הוא לא ‘בן טובים’, הגיע הזמן שבתקשורת יבינו את זה” הסביר לאון ויימן, תושב רחובות שלקח חלק בהפגנה

הרן יקיר במהלך המחאה ביום שישי האחרון

בין המפגינים נכח גם הפעיל החברתי הרן יקיר מרחובות חופשית שהגיע לבוש בחולצה של ‘אסל”י – ארגון סרט לבן ישראל’. “אסל”י זו עמותה של גברים שמטרתה למנוע אלימות כלפי נשים דרך חינוך והסברה שמכוונים לגברים ונערים” מסביר הרן, “היוזמים של המחאה הזו ושל מחאות דומות ברחבי הארץ עושים דבר חשוב. צריך להשמיע קול חזק של הציבור נגד התופעה של אלימות כלפי נשים, ובייחוד צריך שגברים ישמיעו את קולם.”

המחאה הנוכחית באה לאחר הפרסום הבלעדי ב’רחובות ניוז’ על כך ש-2 נערים תושבי רחובות שוחררו לביתם לאחר שהיו חשודים כי אנסו תיירת בריטית במהלך חופשה בקפריסין. מאז הסיפור ממשיך לתפוס כותרות, כשחלקן באות לגונן על החשודים. 

במהלך ההפגנה שוחחו המפגינים עם תושבים שעברו במקום במטרה להעלות מודעות למקרה עצמו אך גם לתופעה היותר רחבה של אלימות כלפי נשים. 

בעקבות הפרסום הבוקר (ראשון) על שחרורם של החשודים באנוס בקפריסין מוסרים המפגינים: “כל הדברים שאמרנו לא נמחקו כי היא חזרה בה. עדיין יש אונס קבוצתי ועדיין צריך חינוך. עדיין יש מסיבות חשק שבהן מטרידים מינית נערות. בעינינו זה המסר. גם אם הנערים הספציפיים האלה לא אנסו, התרבות שמעודדת אונס לא השתנתה.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן