בפעם התשיעית: נערך פסטיבל סרטי ילדות ברחובות

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

51 סרטי ילדים, שהופקו במסגרת התכנית העירונית של המחלקה לחינוך יסודי ותכנית קרן קרב "ילדות בראי הקולנוע", בהקרנה חגיגית לתלמידים בשישי האחרון. סרטי התלמידים יועלו ליוטיוב לצפיה ביום ראשון הקרוב(23.19)

במסגרת פרויקט עירוני של לימודי קולנוע בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים בעיר, עבדו תלמידי כיתות ה', במהלך החודשים האחרונים, על הפקת סרטים לאירוע השיא: "פסטיבל סרטי ילדות רחובות".אירוע השיא של הפסטיבל נערך ביום שישי האחרון,, באולמות הקולנוע הוט סינמה בקניון רחובות, במסגרתו הציגו התלמידים בפני ההורים את הסרטים שהופקו ובויימו על ידם. 51 הסרטים הוקרנו בארבעה מחזורי הקרנה שבהם שולבו קטעי הנחיה וקישור. מדובר בפסטיבל הגדול ביותר מסוגו בישראל, שכן מעולם לא הוקרן מספר רב יותר של סרטים בפרויקט כגון זה ברשויות מקומיות אחרות בישראל. מטרת הפרויקט להציג את תוצרי התלמידים בתכניות קולנוע במסגרת קרב, לחשוף ולשתף את ההורים בתוצרי למידת התלמידים, ליצור מפגש ישובי של בתי הספר היסודיים, לעודד את התלמידים לביטוי באמצעות הקולנוע ומיומנויות הבמה ולהעניק פרסום ומתן פומבי לעבודות התלמידים.

הפרויקט, שזוהי שנתו התשיעית, הוא פרוייקט מיוחד של המחלקה לחינוך יסודי בעיריית רחובות ותכנית קרב, בהובלת תכנית "אפיקי תקשורת". את תהליך הבחירה וההחלטה על הפרויקט הוביל מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום, אשר יזם את הקמתה ושילובה בהצלחה של תכנית קרב במערכת החינוך ברחובות.

מ"מ ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום: "אני מברך את תלמידי כיתות ה' מ- 20 בתי ספר יסודיים בעיר על התוצרים הנפלאים בתחום הקולנוע. משנה לשנה התלמידות והתלמידים מגדילים את כמות הסרטים אותם הם מפיקים ומביימים, והשנה הגיעו עם מספר שיא של 52 סרטים – גאווה מקומית".

 

מנהלת המחלקה לחינוך יסודי, שרה והב: "הפסטיבל של תלמידי רחובות הוא הגדול ביותר בארץ השנה, עם מעל ל- 50 סרטים של כ- 1600 תלמידות ותלמידים. משנה לשנה התלמידים כותבים ברמה מאד גבוהה עד כדי כך שהסרטים משמשים את מערכת החינוך בכל הארץ לעבודה מעשית עם התלמידים בנושאים מגוונים ביניהם, חרם על ילדים, מערכת יחסים בין הילדים, קבלת האחר ועוד. אני מברכת את התלמידות והתלמידים שלהם הייתה זו שנה אינטנסיבית מלאת עשייה ולמידה ובנוסף את צוות בתי הספר שלמד לתעד אירועים בכתבות ייעודיות".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *