יום הזיכרון ליהודי אתיופיה, שנספו בדרכם לארץ ישראל יצוין בעיר רחובות

יום הזיכרון ליהודי אתיופיה - חדשות רחובות ניוז

יום הזיכרון לנספי עליית יהודי אתיופיה, אשר נקרא גם יום נספי סודאן, מצוין מדי שנה ביום ירושלים, כ"ח באייר, לזכרם של אלפים מיהודי בית ישראל שנספו במהלך מסע עלייתם לארץ ישראל.

אירועי זיכרון יתקיימו ברחבי העיר רחובות לזכר יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל. טקס זיכרון ממלכתי בהשתתפות המשפחות השכולות והקהל הרחב יתקיים בכיכר מבצע משה.

ראש העיר, רחמים מלול: "רבים מבני הקהילה האתיופית מתגוררים ברחובות וביום קשה זה אנו מחבקים אותם ושולחים להם את תנחומינו".

טקס יום הזיכרון לזכר יהודי אתיופיה צילום: אולפני רחובות

עיריית רחובות בשיתוף החברה העירונית יקיימו ברחבי העיר, על פני מספר ימים, אירועי זיכרון ליהודי אתיופיה אשר נספו בדרכם לארץ ישראל.

הכניסה לכל האירועים אינה כרוכה בתשלום.

טקס זיכרון ממלכתי יתקיים בהשתתפות המשפחות השכולות והקהל הרחב, ביום ה', 26.5, בשעה 18:00, בכיכר "מבצע משה", ברח' גבריאלוב.
אירועי זיכרון נוספים שיתקיימו ברחבי העיר:

המסע שלא הושלם – מעגלי שיח לנוער, יתקיים ביום ב', 23.5, בשעה 18:00, במתנ"ס קרית משה.

סיפור על הדרך – סיפור של מסירות נפש וכיסופים לירושלים, ביקור בתערוכה, טקס ומעגלי שיח יתקיים ביום ד', 25.5, בשעה 18:00, במועדון הנוער, רח' הפרדס 3.

"כוחה של מילה" – תערוכה, מנהיגים ושירים, תמונות של מנהיגים היסטוריים ובני זמננו, מיוצאי אתיופיה, שהשפיעו על קהילתם בתחומים רבים וכן בעידוד העלייה לארץ, חלקם אף עסקו הלכה למעשה בעליית יהודי אתיופיה לאורך שנים, ביום ה' 26.5, בין השעות 21:00-19:00 במתנ"ס קריית משה.

מסע לילי לאור ירח – במסע לילי, שיתקיים בפאתי העיר רחובות, ידמו את המסע הרגלי שעברו יהודי אתיופיה בדרך לארץ ישראל והמשתתפים יחוו את חוויות המסע יחד עם האנשים שעברו את המסע בצעירותם. המסע יתקיים ביום ד', ה-22.6, בשעה 20:00, בהרשמה מראש בלבד באתר החברה העירונית או בלחיצה כאן

ראש העיר רחמים מלול

,

"קהילת יוצאי אתיופיה היא חלק משמעותי מהפסיפס החברתי המיוחד אצלנו בעיר רחובות. מדי שנה אנו מקפידים לציין את האירועים אשר מייחדים את הקהילה, כאשר אחד מהם הוא יום הזיכרון של נספי סודן, המקפל בתוכו כאב גדול ומסירות נפש להגשמת חלום העלייה לארץ ישראל. אני קורא לתושבות והתושבים להצטרף לטקסים והאירועים לזכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לארץ".

מחזיק תיק שכונות ויזמות חברתית, שאול צגהון

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק שכונות ויזמות חברתית בעירייה, שאול צגהון

"אלפים מקהילת יהודי אתיופיה נספו באתיופיה ובסודאן בראשית שנות ה-80' בדרכם לישראל. למעלה מ-12 אלף יהודים יצאו למסע, כ- 8,000 מהם חולצו מסודן במסגרת "מבצע משה", ולמעלה מ-4,000 מתו בדרך. יהדות אתיופיה שילמה מחיר כבד מאוד על הגשמת חלום עתיק יומין. אני גאה להיות חלק מעיר שמקיימת מדי שנה אירועי יום זיכרון ליהודי אתיופיה על מנת שנזכור ונגלה אמפתיה, כבוד והכלה לאלה שהצליחו להגיע לארץ הקודש".

מנכ"ל החברה העירונית רחובות, אייל פרנקל צילום רמי זרנגר

מנכ"ל החברה העירונית רחובות, אייל פרנקל

"החברה העירונית גאה לקחת חלק בהפקת אירועי הזיכרון אשר מעלים על נס את סיפורה מעורר ההשראה של עליית יהודי אתיופיה. אני מזמין את תושבי העיר להגיע לאירועי יום הזיכרון ליהודי אתיופיה ולהיחשף לסיפורים על מסירות נפש וכיסופים לירושלים וללמוד על מנהיגים בני הקהילה האתיופית שהקדישו את חייהם לעידוד העלייה לישראל".

 

אירועי יום הזיכרון ליהודי אתיופיה
אירועי יום הזיכרון ליהודי אתיופיה

 

 

חדשות רחובות ניוז

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *