מאות השתתפו במרוץ המסורתי "לאורו" לזכרו של רונן לוברסקי ז"ל

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

מאות השתתפו במרוץ המסורתי "לאורו" לזכרו של רונן לוברסקי ז"ל

עיריית רחובות והחברה העירונית בשיתוף עמותת "לאורו", קיימו ביום שישי, 19.5, את מרוץ "לאורו", לזכר סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל, תושב העיר שנרצח בפעילות מבצעית ברמאללה. לפני המרוץ נערך טקס זיכרון במעמד ראש העיר, רחמים מלול, יו"ר הכנסת לשעבר יולי אדלשטיין, מ"מ ראש העיר זהר בלום, חברי המועצה גיא צור, מתן דיל ומחזיק תיק הספורט רועי שרעבי, 

עיריית רחובות והחברה העירונית רחובות מקיימות את המירוץ בשיתוף עמותת "לאורו", בארבע השנים האחרונות מאז נפל רונן. המרוץ כלל כמה מסלולים ברחבי העיר: מסלול בן 1.5 ק"מ לבני נוער עם צרכים מיוחדים בליווי בני נוער מהתיכונים בעיר, מסלול 2 ק"מ למשפחות, ומסלול 6 ק"מ לבני נוער מגיל 14 ובוגרים.

מסלולי המרוץ חולקו לחמישה קטעים, כשבסוף כל קטע הוצבה עמדה בה כל קבוצה קיבלה חלק מפאזל. בתום המסלול כל קבוצה סיימה עם חמישה חלקי פאזל שהתחברו זה לזה לתמונה אחת גדולה. בפאזל באו לידי הערכים: רעות, ענווה, מקצועיות, דבקות במטרה, אחריות, כולם מרכיבים מרכזיים באישיותו של רונן ז"ל.

חדשות רחובות - רונן לוברסקי ז"ל - רחובות ניוז
חדשות רחובות – רונן לוברסקי ז"ל – רחובות ניוז

סמ"ר רונן לוברסקי ז"ל, שירת כלוחם ביחידת דובדבן ובמהלך פעילות מבצעית ברמאללה הוא נרצח על ידי מחבל. בן 20 היה במותו וזמן קצר לאחר האסון מצאה משפחתו פנקסים אישיים בהם כתב את מחשבותיו וגילתה סרגל ערכים וניסח לעצמו מודל חיים "לעשות עם עצמך חושבים כל סופ"ש או כל יום מה נתת השבוע, כמה נתת השבוע מעצמך, איך ניתן לשפר ומה לשמר".
עמותת "לאורו" שהוקמה לזכרו של סמ"ר לוברסקי ז"ל ולהנצחת מורשתו, מעודדת לאהבת הארץ ולציונות, באמצעות הפעלת תוכניות שונות לילדים ובני נוער המעודדות אותם לתת מעצמם, לחברים, למשפחה, לקהילה, לחברה ולמדינה. העמותה פועלת בקרב אוכלוסיות מגוונות מתוך מטרה לחבר ביניהן ולהעצים אותם. אירוע השיא של העמותה מדי שנה הוא מרוץ "לאורו".

כפי שהובטח: שלב ב' של השוק העירוני יוצא לדרך! - רחובות ניוז
ראש העיר רחמים מלול

ראש העיר רחובות, רחמים מלול: "בארבע השנים האחרונות אנחנו נפגשים כאן מדי שנה כדי להנציח את זכרו של רונן שהיה ערכי, מעורר השראה, חדור מטרה, הצטיין בכל דבר שעשה והקפיד לעשות זאת בצניעות וענווה. אני מודה לחברי עמותת "לאורו" על שיתוף הפעולה וכמובן לאביו של רונן, ולדימיר לוברסקי על הפעילות שמקדמת ערכים חשובים בקרב בני ובנות הנוער בעיר".

 

חדשות רחובות - רועי שרעבי - רחובות ניוז
חדשות רחובות – רועי שרעבי – רחובות ניוז

חבר המועצה רועי שרעבי, מחזיק תיק הספורט: "מרוץ לאורו היה מרגש מאוד. האירוע שילב בין עידוד הספורט להנצחת זכרו של תושב העיר שנפל בעת פעילות מבצעית".

חדשות רחובות - אייל פרנקל צילום רמי זרנגר - רחובות ניוז
חדשות רחובות – אייל פרנקל צילום רמי זרנגר – רחובות ניוז

מנכ"ל החברה העירונית רחובות, אייל פרנקל: "המרוץ לזכר רונן הוא שילוב ייחודי של ערכים חברתיים וספורטיביים משמעותיים ואני גאה על שותפותה של החברה העירונית במרוץ ערכי זה. אני בטוח שההיענות שנרשמה לאירוע חיממה את לב המשפחה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *