בשורה להורי רחובות:תוקם מועצה לאומית לגיל הרך

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

אושר לקריאה שנייה ושלישית: תוקם מועצה לאומית לגיל הרך.החוק יבטיח תנאים נאותים וסביבה טיפולית-חינוכית הולמת לילדים.

ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת אישרה היום(ב') פה אחד לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של חברי הכנסת מנואל טרכטנברג, יו"ר הוועדה אלי אלאלוף, יפעת שאשא-ביטון ואח', לפיה תקום מועצה לאומית לגיל הרך במסגרת משרד החינוך, אשר תכין תכנית לאומית סדורה וארוכת טווח להשקעה וטיפול בגיל הרך בישראל, תגדיר סדרי עדיפויות בנושא ותחבר בין גורמים שונים המעורבים בטיפול וחינוך ילדים בגיל הרך, בין היתר לצורך איתור וזיהוי מוקדם של ילדים במצבי סיכון, קשיים בתפקוד הורי, עיכוב בהתפתחות תינוקות ופעוטות ותיאום לשם צמצום העוני בקרבם. שר החינוך יהיה יו"ר המועצה, ויהיו חברים בה 20 נציגים עם זיקה לתחום הגיל הרך ממשרדי הבריאות, הרווחה (כולל האגף למעונות יום ומשפחתונים), האוצר, החינוך, הפנים וכן נציגי אקדמיה בנושאי הגיל הרך, נציגי הורים וארגונים בתחום. המועצה תתכנס לפחות 4 פעמים בשנה. עוד נקבע, כי הממשלה תקים ועדת שרים לענייני הגיל הרך, אשר תדון בתכנית הלאומית שתכין המועצה. התקציב למימוש התכנית ייקבע כתקציב נוסף למשרד החינוך והמועצה תפקח על ביצועו. עלות הצעת החוק: 8.75 מיליון שקלים בשנה.

יו"ר הוועדה, ח"כ אלי אלאלוף (כולנו): "החוק הזה יבטיח תנאים נאותים וסביבה טיפולית-חינוכית הולמת לילדים. זוהי אחת ההמלצות העיקריות של דו"ח העוני. החוק הזה ישלב את כל המערכות הנותנות שירותים לילדים, על מנת שישרתו את הילד באופן מיטבי ושהתפתחותו תהיה אופטימלית. זיהוי מוקדם של בעיות התפתחותיות, וליווי של גורמי מקצוע יסייע לחינוכו, רווחתו ובעתיד גם למצבו הכלכלי. הכל תוך תיאום הדוק בין שלל הגופים המעורבים".

ח"כ טרכטנברג (המחנה הציוני): "אנו עדים היום למהפכה החברתית הגדולה ביותר מאז המחאה החברתית של 2011. הקמת מועצת הגיל הרך תבטיח צמצום פערים בגילים הקריטיים ביותר בהתפתחותו של אדם, ותעניק שוויון הזדמנויות לכלל ילדי ישראל. המרוויחים הגדולים מהחוק הם אנשי החינוך, ההורים ובעיקר הילדים שאותם הצבנו במרכז".

ח"כ שאשא-ביטון (כולנו): "הגיע הזמן שהמערכות יתכתבו זו עם זו, ולא יפעלו במנותק זו מזו. הגיע הזמן לתרגם את השיח הציבורי הער למעשים, שיהיה לילד רצף מגיל שנה. מועצה לגיל הרך זו לא פריבילגיה, אלא הכרח למען עתיד ילדינו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *