בשורה לחובבי הכדורגל: "מהפכת המגרשים" של מדינת ישראל יצאה לדרך

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

מועצת מקרקעי ישראל אישרה היום (שני) סקר היתכנות וקידום תכנון שתאפשר לאתר ולהפוך שטחים פתוחים בבעלות המדינה למגרשי ספורט, על פי הנחיית שר האוצר ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל משה כחלון. הסקר וקידום התכנון נעשה בשיתוף פעולה עם ההתאחדות לכדורגל בישראל ואמורה לתת מענה למחסור במגרשים. השר כחלון: "אני רוצה שנערים ונערות יהיו במגרשים ולא ברחובות". משה זוארץ, יו"ר ההתאחדות: "הגדלת מספר המגרשים היא הכרח אם רוצים לפתח ולקדם את הכדורגל שלנו. זאת מצוקה שנמשכת כבר עשורים וחייב להימצא לה פתרון."

שר האוצר ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל משה כחלון הנחה את רמ"י ליצור תוכנית עבודה שתשחרר חסמים ותאפשר תנופת בנייה של מאות מגרשי ספורט חדשים במדינה. ההחלטה אושרה היום  על ידי מועצת מקרקעי ישראל. על פי נתוני ההתאחדות לכדורגל בישראל, חסרים בישראל יותר מ-200 מגרשי כדורגל לעומת המדינות המפותחות, ביחס בין שחקנים למגרשים. במשך שנים מנסים למצוא מענה לבעיה הזו, אך נתקלו בחסמים תכנוניים וקניינים. לאור כך, השר כחלון הנחה את הרשות למצוא מענה לבעיות התכנון שמהוות בעיה בעיקר לרשויות החלשות. כמו כן יעבדו ברשות על מציאת פתרון כך שהרשות המקומית תגבש את ההסדרים לטובת הקצאת המגרשים. השטחים הרלוונטיים לבניית מגרשים נמצאים בעיקר בשולי הערים. כיום, רשויות חזקות מצליחות להתגבר על המכשולים ולבנות את המגרשים בזמן שהרשויות החלשות נשארות מאחור.

שר האוצר ויו"ר מועצת מקרקעי ישראל משה כחלון:"מגרש הספורט הוא הרבה יותר ממקום שבו מתמודדות שתי קבוצות על משחק. המגרש משמש כמרכז קהילתי שבו ילדים ובני נוער מוצאים תעסוקה ספורטיבית וחינוכית. כולנו מעדיפים שבני הנוער יהיו במגרשים וישחקו מאשר שישוטטו ברחובות. מעבר לחשיבות הקהילתית וחינוכית של המגרשים, אנחנו רוצים לראות את הספורט הישראלי עולה שלב וככל שיהיו יותר מגרשים עם יותר שחקנים, כך הספורט שלנו ישתפר. במשך עשורים מדברים על בעיית המחסור במגרשים בישראל, אנחנו פותרים אותה."

יו"ר ההתאחדות לכדורגל, משה זוארץ: "מצוקת המגרשים היא אחד החסמים הגדולים בפיתוח הכדורגל בישראל. מדובר בבעיה שמקשה על מתן מענה למי שכבר משחקים ובוודאי לא מאפשרת צמיחה של הענף והגדלת מספר השחקניות והשחקנים הפעילים. הגדלה משמעותית ומיידית של מספר המגרשים היא הכרח אם רוצים לפתח ולקדם את הכדורגל שלנו. זאת מצוקה שנמשכת כבר עשורים וחייב להימצא לה פתרון. ההתאחדות לכדורגל תהיה שותפה מלאה לכל מהלך שיקדם את הכדורגל הישראלי ויסייע לכל ילד וילדה שחולמים לשחק כדורגל".

עדיאל שמרון, מנכ"ל רשות מקרקעי ישראל:"הרשות תפעל לסייע ולאתר את הקרקעות עבור המגרשים שיסייעו לקידום הספורט והנוער ברחבי ישראל."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *