בשורה לספורטאים במצוקה

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

משרד התרבות והספורט מודיע על הקמת קרן לספורטאים במצוקה. השרה רגב: "עלינו להוקיר את ספורטאי העלית של ישראל ולעשות את מירב המאמצים לאפשר להם לחיות חייהם בכבוד".
שרת התרבות והספורט, חברת הכנסת מירי רגב, החליטה ביום שלישי האחרון על הקמת קרן לספורטאי עלית פעילים ולספורטאי עלית שפרשו מפעילות ספורטיבית – כאלה שידם אינם משגת ואשר נמצאים במצוקה כלכלית.
ההחלטה הגיעה בעקבות דיון בועדת החינוך בכנסת בנושא מעמדם של ספורטאים ותיקים והיום שאחרי פרישתם, בו נכח מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי. במהלך הדיון נשמעו מקרים של ספורטאי עלית המתקשים להתקיים כלכלית.
על פי הסיכום, מנכ"ל המשרד יגבש את המתווה שיבטיח שהספורטאים והטיפול בהם ייעשה בדיסקרטיות כך שכבודם ומעמדם לא ייפגע. הקרן תפעל בדומה לקרן לאמנים במצוקה במימון משרד התרבות והספורט ובשיתוף עם מפעל הפיס.

מירי רגב.עלינו להוקיר את ספורטאי העבר
שלשום,במהלך הדיון בוועדת הכספים בכנסת הכריזה השרה רגב כי תקציב הקרן לאמנים במצוקה יוכפל השנה.
שרת התרבות והספורט, חברת הכנסת מירי רגב: "ספורטאי העלית של ישראל אשר ייצגו את מדינתנו בתחרויות הבינלאומיות ובאולימפיאדות, ראויים לכל אות והוקרה על הקרבת חייהם האישיים וייצוג מדינת ישראל בגאווה. עלינו להוקיר אותם ולעשות את מירב המאמצים במטרה לאפשר להם לחיות את חייהם בכבוד. מצער אותי לשמוע כי מדינת ישראל לא השכילה לתת להם את הכלים להמשיך ולפעול לקידום וטיפוח הספורט בישראל. אני רואה חשיבות רבה בתכנית האסטרטגית שגובשה על ידי הוועד האולימפי בשיתוף משרד התרבות והספורט לדאגה לעתיד ספורטאי העלית בישראל במהלך פעילותם הספורטיבית ו'ביום שאחרי'".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *