בשורה לתושבי רחובות: תכנית האשכולות של משרד הפנים עולה שלב

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

הבוקר (חמישי) התקיים כנס מטעם משרד הפנים "לומדים אשכולות" שחשף כי המשרד בדרך להקמת אשכולות חדשים בישראל,דבר שיביא לקידום שיתופי פעולה בין רשויות מקומיות וצמצום הפערים הכלכליים והחברתיים. הבשורה החדשה פתחה את הכנס שהתקיים בנתניה בהשתתפות מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן, ח"כ רועי פולקמן ויושבי ראש האשכולות- שלמה בוחבוט וסיגל מורן.

ראשי ומנכ"לי רשויות מקומיות רבים, שלקחו חלק בכנס בנתניה שמעו על הצלחת האשכולות הקיימים והפוטניצאל הגלום בשתוף הפעולה והעצמת היכולות, במטרה לשפר את השירות לתושב. הנוכחים שמעו על ההזדמנויות והיתרונות בהתאגדות משותפת במסגרת האשכולות- פיתוח כלכלי אזורי, צמצום הפערים הכלכליים והחברתיים, התייעלות כלכלית, העמקת החיבור הרב מגזרי ועוד בדרך להקמת אשכולות נוספים.
בפני הרשויות המקומיות הזדמנות לקידום שיתופי פעולה ביניהן להתמודדות משותפת עם הקשיים המקומיים והאזוריים. שיתופי פעולה כאלו בכוחם למנף את היכולות של הרשויות המקומיות ולייצר הזדמנויות פיתוח חדשות. בשנים האחרונות פועלים בישראל – בגליל ובנגב – חמשה'אשכולות אזוריים' של רשויות מקומיות לקידום מיזמים ופרויקטים משותפים לטובת כלל תושבי האשכול.
תכנית האשכולות הינה מיזם חדשני בהובלת משרדי הפנים והאוצר בשיתוף עם מרכז השלטון המקומי ומרכז המועצות האזוריות והמכון למנהיגות וממשל בג'וינט ישראל, לקידום שיתוף פעולה אזורי בין רשויות מקומיות שכנות. תכלית התכנית הינה פיתוח הרשויות המקומיות בפריפריה, שיפור רמתהשירותים ויצירת הזדמנויות חדשות תוך מיצוי היתרונות לגודל, איגום משאבים, ניצול יתרונות יחסייםומינוף הנכסים המקומיים והאזוריים בצורה שמשרתת את כלל הרשויות המקומיות החברות באשכול
מנכ"ל משרד הפנים מרדכי כהן: "האשכול הוא הזדמנות משמעותית להעמקת שיתופי פעולה פוריים בין רשויות. כפי שאנו רואים כבר כיום, הדבר מביא לשינוי חיובי ברשויות הצפון והדרום. נרחיב את היריעה ונאשכל את כל אזורי המדינה, תוך שנחזק את האשכולות הקיימים. שירותים משותפים מביאים לשיפור להתייעלות וחסכון כספי, לשיפור ברמת השירות והמרויח מכך הוא התושב. זו מטרתנו. אני מודה לאנשי משרד הפנים והג'וינט על העבודה המאומצת להצלחת הפרויקט המבורך".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *