ב-6.6 ברחובות לא רואים 6/6

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

ב- 6.6 עוצמים עיניי BLIND DAY הוא יום המודעות לקהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה בישראל. הוא מתקיים בכל שנה בתאריך 6/6 וזאת מאז משנת 2010. 6/6 היא ההגדרה הרפואית לראייה תקינה; ודווקא ביום הזה אנו מזמינים את החברה הישראלית לא לראות 6/6, ולהכיר את קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה.

עירית רחובות נרתמת ל- 'BLIND DAY' ה- 7, יום המודעות לקהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראיה.
עצמו את העיניים ותראו שכולנו שווים, גם כשאיננו רואים 6:6
מטרת היום: לא מדובר ביום התרמה, אלא יום להגברת המודעות לקהילה, ועידוד שילובה בחברה; תחת הסלוגן: 'תעצמו את העיניים – ותראו!' – כשבכל פעם נבקש להראות פן נוסף בחיי הקהילה. ככלל, בחרנו להדגיש את ערך השוויון – עצמו את העיניים ותראו שכולנו שווים, גם כשאיננו רואים 6/6.

ב- BLIND DAY נתייחס ל'דברים שמחברים בין אנשים'. חיבור באמצעות כלל תחומי החיים, בדגש על תעסוקה, במטרה לעורר מודעות וליצור הזדמנויות חדשות עבור הקהילה.

פעילות ותאריכים: בלוח הפעילויות שלנו תוכלו למצוא מגוון פעילויות המתקיימות במוקדים שונים. בנוסף, כנסת ישראל מציינת מידי שנה את האירוע ביום מיוחד בו מתקיימים דיונים בוועדות השונות וכן מתבצעת פעילות חוויתית במשכן בשיתוף עם ח"כים ושרים. אנו שואפים לחשיפה תקשורתית רחבה ואליה מתווספת פעילות ברשת בנושאים הרלוונטיים.

עומדים מאחורי היום: ה- BLIND DAY נוסד ע"י 'חושבים בצבע', קבוצת סטודנטים עם עיוורון ולקויות ראייה מתחום התקשורת. בשנים האחרונות היום מתנהל בהובלת המרכז לעיוור בישראל, בשיתוף עמותות וארגונים, העוסקים בשיפור חייה של קהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, לצד גופים מהמגזר הציבורי והפרטי ובשיתוף פעולה עם משרד העבודה הרווחה והשירותים החברתיים. אנו מאמינים כי החברה מכירה בחשיבות השילוב, אך לא חשופה מספיק לקהילת האנשים עם עיוורון ולקויות ראייה, ולא מודעת ליכולותיה, לצד הפעולות שהחברה יכולה לעשות כדי לשפר את חיי הקהילה.

אומנם לא נוכל לראות אתכם אבל מאד נשמח שתצטרפו אלינו ושתיקחו חלק בפעילויות היום על מנת לסייע לנו ליצור חשיפה רחבה לקהילה ובכך להגביר את המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה וליכולותיהם.
אומנם לא נוכל לראות אתכם אבל מאד נשמח שתצטרפו אלינו ושתיקחו חלק בפעילויות היום על מנת לסייע לנו ליצור חשיפה רחבה לקהילה ובכך להגביר את המודעות לאנשים עם עיוורון ולקויות ראייה וליכולותיהם
אמנם לא נוכל לראות אתכם אבל מאוד נשמח שתצטרפו אלינו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *