גאווה חינוכית! רחובות זכתה בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות לשנת הלימודים תש"ף"  

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

גאווה חינוכית! רחובות זכתה בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות לשנת הלימודים תש"ף"

 

שר החינוך, יואב גלנט, בישר היום (ה') לראש העיר רחמים מלול ולשישה ראשי רשויות –  הרשויות של ירושלים, דימונה, רחובות, מגדל העמק, אשקלון, גוש עציון ולב השרון על זכייתן "בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות" לשנת הלימודים תש"ף. לאור זאת, המשרד יעניק לכל אחת מהן פרס כספי בהיקף של 100 אלף ₪ לטובת השקעה בפרויקט חינוכי ברשות.

ההחלטה על בחירת הרשויות והמועצות האזוריות הזוכות התקבלה על ידי ועדת "פרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות"* בראשותה של הסמנכ"לית הבכירה ומנהלת המינהל הפדגוגי, אינה זלצמן. חברי הוועדה סיירו ברשויות ובחנו את עשייתן החינוכית מקרוב, והתרשמו שהזוכות מקדמות לצד חדשנות פדגוגית גם ערכים חברתיים שהניחו תשתית של ערבות הדדית וקהילה צומחת. תחומי המעורבות האישית והחברתית בקהילה יחד עם טיפוח האקלים החינוכי הפכו לדגלים מרכזיים וסמני דרך של כל רשות שמהוות מודל לחיקוי. מכלול העשייה העשיר זיכה אותן בפרס איכות ומצוינות.

שר החינוך, יואב גלנט ברך את הזוכים וציין: "אני שמח וגאה בשבע הרשויות והמועצות שזכו "בפרס החינוך הארצי לרשויות ומועצות מצטיינות" :מעמד זה מסמל יצירתיות, מסירות וחריצות בבתי הספר ובגני הילדים ברשויות והמועצות הזוכות. כל רשות ומועצה שזכתה רשאית להיות גאה על הישגיה ועל תרומתה לעתיד מדינת ישראל. תודה לכל השותפים על ההשקעה הרבה והשאיפה למצוינות, בייחוד בשנה מורכבת זו. מנהלות ומנהלים, מורות ומורים, גננות וסייעות – הפרס הזה הוא עבורכם, יישר כח".

מנכ"ל משרד החינוך, עמית אדרי: "הרחבת הגמישות הפדגוגית והניהולית יצרה במערכת החינוך תנופה גדולה של יוזמה וחדשנות. אני רואה את השינויים החשובים הללו במהלך הסיורים הרבים שאני מקיים ברשויות, במועצות ובמוסדות החינוך. הם חוצים את הארץ מצפון ועד דרום.
אני נחשף למודלים רבים של למידה המתקיימת מחוץ לכיתה. במרחבים חדשים ופתוחים. באופן דיגיטלי, אישי, פרטני וקבוצתי. היא מעוררת סקרנות ועניין ומצליחה לבסס בקרב התלמידים ידע, מיומנויות וערכים בדרך חווייתית. לתנועת החדשנות הזו שותפות הרשויות והמועצות שרואות בחינוך את היסוד המעצב של כל אחת מהן. אני מברך אותן על זכייתן בפרס ואת המנהלים והמורים אשר עושים לילות כימים למען הצלחת ילדי ישראל".

 

*עכשיו זה רשמי: החינוך ברחובות הוא המצוין בישראל *

לראשונה בתולדות העיר רחובות: לפני זמן קצר התקשר שר החינוך, יואב גלנט, לראש העיר רחמים מלול ובישר לו: רחובות זכתה בפרס החינוך הארצי! * *כזכור, מערכת החינוך העירונית זכתה בפרס החינוך המחוזי, והתמודדה בחודשים האחרונים פרס החינוך הארצי

לראשונה בתולדות העיר, העיר רחובות זוכה בפרס חינוך ארצי. מערכת החינוך ברחובות נמצאת בתנועה מתמדת, מקצה לקצה, באחריות שאנו לוקחים על תלמידינו מבוקר עד לילה, מגיל לידה ועד הבגרות, מחרדים לחילוניים, מתלמידים מצטיינים לתלמידים מתמודדים ואנו נרגשים לקבל פרס חינוך ארצי כאות הוקרה להיותנו מובילים ופורצי דרך.

כזכור, בפברואר נערך ברחובות ביקור ועדת הפרס מטעם משרד החינוך, שנערך לאחר הכנות רבות במרכז פסגה החדש שבנתה העירייה בקרית משה, במעמד ראש העיר, רחמים מלול, ממלא מקום ראש העיר מחזיק תיק החינוך- זוהר בלום, מנכ״ל העירייה דורון מילברג, מנהלת אגף החינוך אפרת צוקרמן, וכלל מנהלי אגף החינוך.
למפגש עם וועדת הפרס קדמו חודשים רבים של הכנות מצד אגף החינוך, על מנת להציג את העשייה החינוכית ברחובות על כל רבדיה וכלל מוסדות החינוך שלה – על הצד הטוב ביותר, לרבות סרטונים ואמצעי מולטימדיה שונים.

ראש העיר רחמים מלול

ראש העיר, רחמים מלול: ״אנחנו שמחים ונרגשים על כך שהעשייה החינוכית העניפה, המגוונת והמושקעת ברחובות זכתה בפרס הגדול והמכובד ביותר – פרס החינוך הארצי מטעם משרד החינוך. מאז שהתחלנו לפני כעשור בדרך להפוך אותה למערכת החינוך הטובה בישראל- השקענו מדי שנה משאבים אדירים בתוכניות הלימוד, במגוון אוכלוסיות , בתשתיות ובחדשנות ועד היום תקציב החינוך הוא הגדול ביותר. ההשקעה האדירה קיבלה היום את הגושפנקה הרשמית לכך שמדובר במערכת החינוך הטובה בישראל. אני מברך את תושבי רחובות ובעיקר את תלמידי רחובות על הפרס, ומודה לממלא מקומי, זוהר בלום, למנכ"ל העירייה דורון מילברג, לאפרת צוקרמן מנהלת האגף ולכל צוות האגף וצוותי החינוך בכל רחבי העיר – תודה רבה על ההשקעה, המסירות והעשייה היומיומית שמהוה את פסיפס החינוך המצוין שילדי רחובות נהנים ממנו״.

זהר-בלום-צילום ראובן-קפוצינסקי

ממלא מקום ראש העיר, מחזיק תיק החינוך, זוהר בלום: " חינוך טוב עושים מאהבה. מזה שנים אני משקיע בחינוך ילדי רחובות, בתמיכת ראש העיר, רחמים מלול, ימים ולילות ומשאבים אדירים. הקפדנו לשמור על גיוון וראש פתוח במערכת, יחד עם דחיפה מתמדת למצוינות וחדשנות תוך חינוך לערכים. אני גאה מאוד על הפרס הגדול שזכינו בו . אני גאה בכל עובדי מערכת החינוך העירונית – העובדים והעובדות בכל מוסדות החינוך , המנהלים והמנהלות וכל עובדי אגף החינוך ומנהליו. כל אלה מובילים את החינוך בעיר למצוינות, ודואגים למתן מענה לכל תלמיד ותלמידה".

מנכ״ל העירייה, דורון מילברג: ״ הזכייה בפרס היא הישג נדיר כתוצאה מהשקעה רבת שנים בתגבור לימודים, בטיפוח סביבות למידה ועם הנחיה ברורה של ראש העיר על אפס נשירה. כל אלה יוצרים חינוך מצוין, עם עליה עקבית בתוצאות בחינות הבגרות. רחובות ממוקמת בצמרת הערים המובילות בישראל באופן עקבי, ואחד מהגורמים שמושכים לכאן אוכלוסייה הוא החינוך המעולה בעיר״.

מנהלת אגף החינוך, אפרת צוקרמן: ״אני גאה להוביל את מערכת החינוך ברחובות, מערכת דינמית, מתחדשת ויצירתית הנמצאת בתנועה מתמדת מקצה לקצה. הזכיה מסמלת הוקרה והערכה גדולה למערכת החינוכית הרחובותית, מערכת חינוך איכותית, משמעותית ופורצת דרך.
אני רוצה להודות לרה"ע, רחמים מלול, למ"מ רה"ע ומחזיק תיק החינוך, זהר בלום ולמנכ"ל העיריה, דורון מילברג, על כך שהחינוך נמצא בראש סדר העדיפויות העירוני. אני רוצה להודות לכל צוותי החינוך בעיר ועובדי אגף החינוך שעושים עבודה מקצועית ומסורה יום יום ושעה-שעה"

 

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: