גנרל חורף: עיריית רחובות נערכה לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי החל ממחר

ארז שרווינטר

ארז שרווינטר

בעלים, מנכ"ל ועיתונאי בקבוצת ניוז

על פי תחזית מזג האוויר נכון לעכשיו, מחר צפויות רוחות וגשמים ומזג אוויר סוער. גורמי העירייה נערכו בהתאם, לרבות כוננים בכל תחום ותגבור המוקד העירוניים. מלול "לאור תחזית מזג האוויר, נערכנו בהתאם במגוון תחומים, ונהיה מוכנים לכל תרחיש״

לפי התחזית, החל ממחר(רביעי) צפוי גשם סוער מלווה ברוחות חזקות, וקיים חשש לשיטפונות.
עיריית רחובות נערכה למערכת חורפית קיצונית. מנכ״ל העירייה , דורון מילברג, קיים הבוקר ישיבת היערכות מיוחדת בנושא.
התיאומים הנדרשים בהיערכות בוצעו מול מפקד מכבי האש ומפקד השיטור העירוני .
המוקד העירוני מרכז את כל הפעולות וההכנות לקראת מזג האוויר הצפוי, יחד עם האגפים הרלוונטיים: אגף הביטחון, אגף התנועה והשיטור העירוני, אגף גנים ועיצוב הסביבה, אגף חזות העיר ואגף התחזוקה, וכל הצוותים העירוניים הונחו לתת מענה בהתאם.
בין היתר, נוספו כוננים לשם התמודדות עם תרחישים אפשריים כתוצאה ממזג אוויר סוער , וניתנה הנחייה להקפצת עובדים ולזמינות מקסימלית מעבר לרגיל. נוספו מוקדנים לקליטת שיחות תושבים, ציוד הרכבים, המנופים וניידות התיקונים נכנסו לכוננות אף הם על מנת להתמודד עם מפגעים שונים שיכולים להיווצר כתוצאה ממזג אוויר סוער .
במקביל להיערכות העירונית, מומלץ לתושבים להיערך בביתם ולהכין אמצעי תאורת חירום למקרה של הפסקת חשמל, להטעין את הטלפונים הסלולאריים, לנהוג בזהירות ולהימנע מנסיעות מיותרות, לנקות מרזבים, לחזק ולקבע חפצים שעלולים להתנתק מרוח חזקה (כגון דוודים, קולטים, אנטנות, אדניות, עציצים וכל מה שעלול לעוף ברוח) , לגזום ענפים רופפים בגינה, להצטייד במזון ובמלאי בקבוקי מים ולבדוק האם ישנם בקרבתם קשישים או בעלי צרכים מיוחדים הזקוקים לעזרה וסיוע.
המוקד העירוני והצוותים העירוניים יהיו זמינים לטפל באירועים חריגים.

התושבים מתבקשים לפנות ולדווח למוקד העירוני 106 על כל בעיה או צורך. המוקד זמין לכל פניה 24 שעות ביממה בטלפון 08-9392444 או בווטסאפ 050-8806106

תגובות

השאר תגובה

דילוג לתוכן
%d בלוגרים אהבו את זה: